Előzzük meg a betegséget búzafűlével!

Zöld energiaforrás. Hogy mi ez? Hát a búzafű! Gyümölcsprés segítségével ivólevet készíthetünk belőle. Rendszeres napi fogyasztása egészségmegőrző hatású. (x)

Rákmegelőzés búzafűlével

Tudományos vizsgálatok igazolják a búza fiatal hajtásainak rendkívül magas tápanyagtartalmát. Ivóléként integrálva táplálkozásunkba a búzafű sejtszinten lúgosítja a szervezetet, erősíti az immunrendszert a kórokozók ellen, ugyanakkor nem tartalmazza a búzamag savképző, nyákosító gluténjét. A búzafűben lévő igen magas antioxidáns-tartalom felkeltette a rákkutatók és a civilizációs betegségek ellen küzdő alternatív gyógyászok érdeklődését is.

A búzafűlé készítése

Mivel nem vagyunk kérődzők, hogy egész nap a mezőn legelésszünk, leginkább az vált be, hogy a tápanyagok leghatékonyabb felszívódása érdekében a búzafűből levet préseljünk ki. Legjobb, ha ehhez speciális búzafűprést használunk, amelynek alacsonyabb a fordulatszáma, hogy az oxidációt elkerüljük. Kezdőknek ajánlatos egy almát is kipréselni vele, hogy a fű ízét kissé édesítsük, amíg hozzászokunk. A búzafűlevet 10 percen belül igyuk meg, lehetőleg éhgyomorra és kis kortyokban, hogy a szervezetünk az összetevőket egymás után magához vehesse. Kis adaggal kezdjük, hogy elkerüljük a túl erős méregtelenítést. Néhány hét után a mennyiséget növelhetjük, és rendszeresen profitálhatunk a búzafű salaktalanító, vitalizáló hatásából.

A búzafűlé gazdag összetétele

A búzafű rendkívül gazdag klorofillban, vitaminokban, ásványi anyagokban és enzimekben. Néhány grammnyi búzafű tápértékben háttérbe szorít több kilogramm biozöldséget.

100 g búzafű...

  • 60-szor több C-vitamint tartalmaz, mint a narancs;
  • 50-szer több E-vitamint, mint a spenót;
  • 30-szor több B1-vitamint, mint a tehéntej;
  • 11-szer több kalciumot, mint a nyers tej;
  • 5-ször több vasat, mint a spenót;
  • 5-ször több magnéziumot, mint a banán.

Nem hagyható figyelmen kívül a búzafű magas fehérjetartalma sem, ami megmagyarázza a legelésző vadállatok izomtömegét. Összehasonlításképp a búzafű kétszer annyi fehérjét tartalmaz, mint a tyúktojás, és nyolcszor annyit, mint a tehéntej. Ez a növényi fehérje ráadásul számunkra ideális összetételben tartalmazza az esszenciális aminosavakat.

Búzafű nevelése otthon

A búzafű gyógyító potenciáljára való tekintettel jól tesszük, ha megörvendeztetjük magunkat ezzel a zöld energiaforrással. Akinek kedve van, maga is egyszerűen nevelhet búzafüvet. Ehhez például egy cserépalátétet töltsünk meg kb. 5 cm-nyi biovirágfölddel. Az alátétnek legyenek lyukak az alján, ami lehetővé teszi a megfelelő szellőzést, és hogy a fölösleges víz távozni tudjon. Szórjunk bio minőségű búzamagot a földre. Legjobb, ha a magokat két nappal előtte egy pohárban csíráztatjuk, és már kis gyökerük van. A magokat szobahőmérsékleten takarjuk le egy nedves kendővel, és naponta 1-2-szer nedvesítsük be egy szórófejes flakonnal. Ha a fű eléri a 10-15 cm-es magasságot, talajközelben vágjuk le egy ollóval. Ezt a füvet légmentes edényben a hűtőszekrényben 5 napig tarthatjuk el. (x)

Tudj meg többet az Eujuicers termékeiről itt!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Savanyú káposztás csirkecomb

Egyszerű, mégis ünnepi hangulatba ringató húsétel az alábbi, ami karakteres ízeivel garantáltan sokak szívébe belopja majd magát. A csirkecombok elképesztően szaftosra sülnek a fanyar ...

Narancsos pepita szelet

Egy toszkán narancstorta és az angol battenberg sütemény receptje ihlette ezt az ínycsiklandó extrán narancsos, így az ünnepekre is tökéletesen illő süteményt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...