Ezért rontják a motivációt az edzős előtte-utána fotók

A #fitnessmotivation, #fitnessgoals, #youcandoit, #getfit, #fitnessinspo és hasonló hashtagek mára már teljesen körbeszőtték az egész internetet, csak úgy, mint a szintén motivációnak szánt előtte-utána fotók. Most úgy tűnik, ez a tendencia nincs éppen jó hatással azokra, akik súlyfelesleggel küzdenek és szeretnének attól megszabadulni.

Manapság nemcsak az Instagramon, de a Facebookon, a YouTube-on és a TikTokon is találkozhatunk a szinte már hihetetlennek tűnő fogyásokat bemutató előtte-utána képekkel. Sokan kifejezetten keresik is az ilyen tartalmakat, mert úgy érzik, ezek fogyasztásával ők is sikeresebbek és kitartóbban lehetnek az edzésben. Ám most kiderült, hogy ez egyáltalán nincs így...

Ezért tesznek rosszat edzős előtte-utána fotók a motivációnak

Az Asics sportmárka által az Egyesült Királyságban levezényelt kutatás ugyanis rámutat, hogy az ilyen testtranszformációt bemutató tartalmak kifejezetten demotiválóan hathatnak az emberekre.

Azaz: a megkérdezettek 80%-a éppen ezek miatt hagyott fel az edzéssel. És ez még nem minden!

Nemcsak a – nehezen megszerzett – motivációnkat vehetik el az ilyen fotók, de a kutatásban résztvevők 48%-a arról is beszámolt, hogy ezek miatt kifejezetten elbizonytalanodtak a saját testi adottságaik kapcsán. Ha belegondolunk, ez nem meglepő: ha valaki mindössze fél év alatt sikeresen leadta a plusz kilóit, rögtön azt gondolhatjuk, hogy velünk baj van, ha nekünk nem sikerült. Pedig nem szabadna elfelejtenünk, hogy egyrészt mindenki teste, szervezete más és más, másrészt fogalmunk sem lehet, hogy a fotókon látható illető pontosan mennyit dolgozott az eredményeiért.

A kutatás arra a nem meglepő tényre is rámutatott, hogy a britek 73%-a szerint a társadalom tökéletes testtel kapcsolatos megszállottsága rossz hatással van a mentális egészségükre.

Egyébként nem ez az első alkalom, hogy az ilyen átalakulásokat bemutató képeket károsnak bélyegzik: korábban már étkezési problémákkal foglalkozó segélyszervezetek is felhívták erre a figyelmet.

Bár néha jó szándékkal készülnek, az előtte-utána fotók szociális és fizikai összehasonlításhoz vezetnek, ami bárkinek ártalmas lehet – különösen azoknak, akik testképzavarral és étkezési problémákkal küzdenek

– nyilatkozta a témában Chelsea Kronengold, a National Eating Disorders Association kommunikációs igazgatója a Huffington Postnak.

Forrásunk volt.

Szerző: Szabó Anna


Még több cikk a testedzésről:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek