A mindennapos rohanás néha annyira átveszi az irányítást az életünk felett, hogy tényleg elhisszük, egyes konyhai feladatokra nincsen időnk. Ezért kényelmi, előre csomagolt termékeket és alapanyagokat vásárolunk. Elsőre sokszor jó vásárnak tűnhet egy-egy ilyen tranzakció, azonban a főztünk már nem fog annyira örülni neki, általában ugyanis rosszabb minőséget képviselnek ezek a csomagolva, reszelve, szeletelve a konyhánkba érkező alapanyagok. De mit kerüljünk el, és mit tartsunk meg?
Előre reszelt sajt
Nem olyan bonyolult feladat a sajtreszelés, annyira legalábbis biztosan nem, hogy előre reszelt sajtot kelljen vennünk helyette. Ne is tegyünk így, ugyanis a szálak közé általában keményítőt kevernek, hogy ne ragadjanak össze. Ez pedig furcsán viselkedhet, ha főzünk vele: besűríti azt, amit nem kéne, és nem olvad úgyanúgy, mint a frissen reszelt sajt.
Ezzel szemben előre szeletelt sajtot bátran vegyünk, ugyanis az jól jöhet hideg és meleg szendvicsek készítésénél. Ráadásul egyenletesebb, szebb szeleteket kapunk a csomagból.
Előre darált dió
Vannak azok a szerencsések, akik egész évben dióhoz jutnak a fáról, mások kénytelenek megvásárolni a magvat. Ha ez utóbbiak közé tartozunk, könnyen elcsábulhatunk az előre darált dió hallatán: süteményekben azonnal felhasználható, verejték nélkül megszerzett alapanyag? Elég jól hangzik!
Annyira talán azért mégsem: a már darált formában megvásárolt dió íze gyakran jóval gyengébb, mint a frissen, a konyhában darálté, hiszen feltehetően eltöltött már valamennyi időt a zacskóba zárva. Sőt, ha nem figyelünk, akár benézhetünk egy előre cukrozott vagy furcsaságokkal (pl. napraforgómaggal) dúsított terméket.
Teljesen más a történet, ha a mákról beszélünk: az előre darált mákhoz nem szoktak semmit (maximum cukrot) keverni, viszont az egész magot otthon nehézkes ledarálni. Ezt tehát vehetjük nyugodtan.
Előre vágott saláta
Egyetlen helyzetben lehet jó választás a csomagolt salátakeverék: ha rögtön a vásárlás után szeretnénk az egészet felhasználni, és amúgy nem lenne időnk feldarabolni-szeletelni az összes zöldséget. Ugyanis, ha a zacskó tartalmának felét későbbre eltesszük, nagyon gyorsan megromlanak, megpunnyadnak a levélkék.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több segítség a főzéshez: