Manapság, hogy az internet tele van konyhai tippekkel és trükkökkel, nehéz lehet eligazodni a segítő szándékok útvesztőjében. Az élelmiszertárolás tipikusan ilyen témakör: mit fogadjunk meg, mit vessünk el, mi az, ami segít, és mi okoz egyszerűen csak több kárt? Első ránézésre nehéz megmondani egy konyhai trükkről vagy módszerről, hogy tényleg hasznos-e. Vagyis eddig biztosan az lehetett. Mostantól, a cikk elolvasása után, már kész szakértők leszünk az élelmiszertárolás kérdésiben, és el tudjuk majd kerülni a bakikat és buktatókat.
Nézd meg galériánkban a kerülendő praktikákat:
5 élelmiszertárolási praktika, ami jó ötletnek tűnik, mégsem az
Előre felaprított saláta
Ha szeretjük a zöld leveleseket, a nagy fej, roppanós salátákat, akkor valószínűleg gyakran meg kell küzdenünk a zsenge-gyenge zöldségek tárolásával. Ugyanis semmi sem jó nekik: ha a pulton, a szabad levegőn hagyjuk, megfonnyad, csupaszon a hűtőbe téve felvizesedik, a zacskóban bepunnyad a saláta. Mindezek mellett logikus döntésnek tűnhet előre felaprítani a leveleket, és megmosva egy dobozba tenni őket. Azonban inkább hagyjuk ezt a módszert, ugyanis a felvágott, darabolt zöldség sokkal gyorsabban megromlik az egésznél. Hagyjuk a fejeket egészben, és egy papírtörlő társaságában tegyük újrahasználható műanyag zacskóba.
Előre felszeletelt kenyér
Kétféle ember létezik: aki egész kenyeret vesz, és aki szeleteltet. Mindkét módszernek megvannak az előnyei és hátrányai, azonban a tárolás és a szavatosság szempontjából kérdés nélkül az egész pékáru a nyertes. Persze csak akkor, ha megfelelő helyen tároljuk, és minél hamarabb elfogyasztjuk. Inkább ne szeleteljük fel előre a kenyeret, mert úgy gyorsabban kiszárad.
Előre megmosott gyümölcs
Főleg nyáron, amikor nagyon sok, friss gyümölcs kapható a zöldségesnél/boltban, kell odafigyelnünk a lédús finomságok tárolására. Mind a bogyósok, mind a nagyobb gyümölcsök esetében kerüljük el az előzetes megmosást. Ugyanis a mosott gyümölcs gyorsabban enyészetnek indul, mint a mosatlan. Mindig csak annyit vigyünk a csap alá, amennyit meg fogunk enni, fel fogunk használni.
Dobozba zárt sajt
Amikor megveszünk egy darab finom sajtot, és hazavisszük az ínyenc tejterméket, rögtön meg akarjuk szabadítani a csúnya műanyag csomagolásától, igaz? Ezt jól is tesszük, ugyanis a bolti csomagoló nem jelent optimális otthont a sajtnak: összegyűrődik, átengedi a levegőt és a szagokat. Azonban egyáltalán nem mindegy, mibe helyezzük át a sajtot: kerüljük el a dobozok használatát (bent tartják a nedvességet, amitől elszíneződhet, felpuhulhat, akár meg is penészedhet a sajt), inkább csavarjuk a tejterméket egy darab sütőpapírba.
Csomagolásban hagyott vaj
Szintén meg kell szabadulnunk a bolti csomagolástól a vaj esetében: ugyan ezek a papírok rendelkeznek egy praktikus, tapadásmentes belsővel, a túlzott használat (vagy akár az első kibontás) során könnyen elszakadhatnak, elhasználódhatnak. Ne hagyjuk benne pár napnál tovább a vajat, mert a csomagolás lyukain keresztül kellemetlen színt és szagokat vehet fel. Tegyük vajtartóba vagy légmentesen zárható dobozba.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ezeket a konyhai praktikákat is fogadd meg: