Ekkor egyél utoljára, ha fogyni szeretnél

Mivel mindenkinek más az életritmusa, így nem biztos, hogy be tudja tartani, hogy 6 után nem eszik. De akkor mégis mi az utolsó időpont?

Szinte állandóan vitát vált ki: Mikor együnk utoljára? Sokan azt gondolják, hogy 6 után már tilos, mások szerint pedigteljesen értelmetlen ez a szabály. A szakaszos böjt óta pedig még több vitát szít a kérdés.

A Brigham Young University csapata próbált tiszta vizet önteni a pohárba egy kísérlet segítségével. Jame LeCheminant és kollégái rövid távon vizsgálták ennek a módszernek, vagyis az esti evés, illetve a nassolás kihagyásának a hatásait a napi kalóriabevitelre, a testsúlyra és a kedélyállapotra.

A kutatásba 29 fiatalt vontak be, akiket arra kértek, hogy 2 héten át este 7 és reggel hat között semmit ne egyenek és igyanak, maximum csak sima vizet. A két hét során folyamatosan nyomon követték a résztvevők étkezéseit, figyelték a testsúlyukat, a hangulatukat és a reggeli éhségszintjüket is. Ezen időszak után egy hét pihenő következett, amikor már nem kellett betartaniuk semmilyen szabályt. A szünet után, ismét egy két hetes periódus következett, amikor is a kutatók azt figyelték, hogy a vizsgált alanyok hogyan térnek vissza a normál étkezési rendszerükhöz.

A végeredmény: az átlagos fogyás 0.4 kg környékén volt a 2 hét alatt, viszont a második 2 hétben, a kontrollperiódus alatt 0.6 kg-os hízást figyeltek meg. A hangulatban nem figyeltek meg jelentősebb változást, az alanyok azonban mégis fokozottabb éhségérzetről számoltak be az első két hétben, különösen reggel. Bár lehet, hogy elsőre ijesztőnek hangozhat, hogy farkaséhséggel ébredtek az alanyok, mégis ez arra sarkalta őket, hogy ne hagyják ki a nap legfontosabb étkezését.

Reggeli tortillakosárka

Ha pillanatok alatt szeretnél valami finomat összedobni reggelire (vagy akár vacsorára), ez a te recepted: 5 hozzávalóból, alig negyed óra alatt az asztalra varázsolhatod ezeket a csodásan ...

Kiderült, hogy azzal, hogy beszabályozták a résztvevők idejét, átlagosan 238 kalóriával vittek be kevesebbet a nap folyamán, ez pedig pont elég a havi 1-2 kiló fogyáshoz, ami a fogyás szempontjából a legideálisabb.

A kísérlet során arra is fény derült, hogy a résztvevőknél az első két hétben a zsírbevitel csökkent jelentősen, míg a szénhidrát és a fehérjebevitel csak kisebb mértékben. Ez valószínűleg azért lehet, mert az alanyok este nem egészséges, alacsony kalóriatartalmú ételeket fogyasztanak, hanem inkább valamilyen magas zsírtartalmú nassolni valót.

Ezért könnyedén előfordulhat, hogy akkor is beindul a fogyás, ha elhagyjuk az esti nassolást és hagyunk jó pár órát, hogy a szervezetünk pihenjen. A legjobb megoldás, ha nekikezdesz a szakaszos böjt nevezetű diétának, aminek pont az a lényege, hogy kiválasztod, melyik a napnak az a 8 órája, amikor optimális lenne étkezned, a maradék 16-ban pedig hagyod pihenni a testedet.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Legújabb receptek

Gyümölcskenyér

Ha könnyen és gyorsan szeretnétek emlékezeteset villantani, akkor ez a gyümölcskenyér kapóra jöhet. Nálunk most aszalt vörösáfonya, cukrozott gyömbér, aranymazsola, dió és étcsoki ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...