Magyarországon Kaposvár lesz az első, ahol házhoz mennek a fáradt olajért - év végéig várható, hogy bevezetik a rendszert, amivel mind a 27 ezer háztartásban begyűjthető lesz a használt olaj.
Ezt is nézd meg!
Ebben a városban már INGYENES a tömegközlekedés, autókat adnak el
"300 millió forintos beruházás keretében minden háztartás 3 literes szűrővel ellátott gyűjtőedényt kap, a társasházak lépcsőházainál 60 literes konténereket is elhelyeznek, továbbá két gyűjtőjárművet vásárolnak. Az edényeket chipekkel látják el, hogy mérni lehessen, ki, milyen gyakran, mennyi olajat gyűjt és ad le" - írja a Sokszínűvidék.
Ezekhez nem kell sütőolaj:
Kaposvár megelégelte, hogy kizárólag a MOL-benzinkutaknál veszik át a fáradt olajat - ami remek dolog ugyan, de sokaknak lehet nehézkes az odajutás, így nagyon kevesen élnek vele. Gyűjtést szerveztek, hogy bevezethessék a rendszert, hiszen egy csepp lefolyóba, WC-be, mosogatóba öntött olaj akár 1000 liter édesvizet is beszennyezhet, és dugulást is okozhat.
A leggyakoribb veszélyes hulladékok közé tartoznak: az elektronikai hulladékok, a fáradt olajak, a kiszuperált háztartási gépek, elemek, akkumulátorok, gyógyszerek, vegyi anyagok.
Tudtad?
TILOS ezeket a lefolyóba, WC-be, talajra önteni, elégetni, háztartási szemétbe vagy élővízbe juttatni.
A kaposváriak bíznak benne, hogy az gyűjtőedények révén a város használt olajának 30%-a kerül majd jó helyre.
A Kaposváron kívüli helyeken marad az eddigi megoldás: a használt sütőolajat zűrható palackba kell önteni, és az arra kijelölt helyen, MO-kúton kell leadni.
Ezeket olvastad már?
Ez a magyar egyetem soha többé nem vesz palackozott vizet!
Környezetvédelmi okokra hivatkozva hamarosan teljesen beszünteti a Pécsi Tudományegyetem a PET-palackos vizek és üdítők beszerzését.
NosaltyTeljesen más lesz a csokoládé a jövőben
Új csokoládét fejlesztettek ki, melynek gyártása 70%-kal kevesebb hulladékot termel. Hogy mitől? Annyit már most elárulunk, hogy nem a csomagolás miatt.
NosaltyEzért ne dobd el az őszi kiránduláson a gyümölcsök maradékát
Azt hinnénk, nincsen azzal semmi baj, ha egy almacsutkát vagy egy fürt szőlő maradékát eldobjuk az erdőben, hiszen mivel szerves anyag, úgyis hamar lebomlik. Na, ez nem igaz.
Masszi- Rigó Csilla