A dolgozó anyák stresszesebbek? Létezik egyensúly munka és magánélet között?

A teljes munkaidőben dolgozó kétgyerekes családanyáknak, nagyobb stresszel kell számolniuk, ami az egészségre ártalmas krónikus stresszhez is vezethet.

Egy új kutatásnak köszönhetően most már tudományosan is bizonyított az, ami eddig sem volt túl nagy titok: a munka és a magánélet közötti egyensúlyozás komoly stresszfaktort jelent a nők, különösen a többgyerekes családanyák számára.

Az egészségre káros krónikus stressz

A Manchester Egyetem és az Essexi Egyetem kutatói több mint 6000 fő részvételével végeztek felmérést arra vonatkozóan, hogy a nők magánéleti és munkahelyi státusza miként befolyásolja a stressz mértékét. A Nagy-Britannia egészére kiterjedő tanulmány számos információt gyűjtött össze a háztartásokról, beleértve a lakosság életét, hormonszintjét, vérnyomását és stressz-szintjét is, kitérve a krónikus stresszre is. A krónikus stressz tünetei közé tartozik többek között az ingerlékenység, a szorongás, a depresszió, a fejfájás és az álmatlanság is.

A kutatók a vizsgálatban a krónikus stresszhez kapcsolódóan 11 biomarkert (biológiai jelzőanyagokat) értékeltek, és megfigyelték, hogy azok általános szintje 40% -kal magasabb arányt mutatott a teljes munkaidőben dolgozó, két gyereket nevelő nőknél a gyermektelen nőkhöz képest. Az egy gyerekes, teljes munkaidőben foglalkoztatott anyáknál ez az arány 18%-os volt. Vagyis, tudományosan is bizonyított: a családanyák stressz-szintjétől kiakadhat a vérnyomásmérő.

Éljen a részmunkaidő!

A vizsgálat során azt is megfigyelték, hogy a részmunkaidő csökkentheti a stressz-szintet: a kétgyerekes, de részmunkaidőben dolgozó nőknél a krónikus stressz-szint 37% -kal alacsonyabb volt a teljes munkaidőben dolgozó sorstársaiknál. Ugyanezt figyelték meg az apáknál is.

A tanulmány szerint a rugalmas munkaidő hozzásegítheti a családanyákat ahhoz, hogy ők is képesek legyenek kialakítani a munka és a magánélet közötti egyensúlyt. Ámen.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Céklacarpaccio

Húsmentes carpaccio céklával. A hajszálvékony céklaszeleteket csodálatosan tálalhatjuk mandulaszósszal, zöldsalátával, csírával, magokkal, bogyós gyümölcsökkel, akár ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...