A dohányzásról leszokni irtózatosan nehéz feladat, de egyáltalán nem lehetetlen. Egy friss kutatás szerint ráadásul a nagyon drága nikotintapaszok helyett érdemes inkább egy másik trükköt bevetni, mely nem más, mint a mozgás.
Az Innsbrucki Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, hogy a dohányzás okozta elvonási tüneteket, mint az elalvási nehézségek, koncentrációs zavar, ingerültség stb., hogyan lehetne enyhíteni, és ehhez elsősorban a kinti és benti testmozgás hatásait vizsgálták.
A kísérletükben 16 dohányos vett részt, akiket 3 csoportra osztottak. Mindenkitől azt kérték, hogy ne cigizzenek előző éjszaka. Másnap az első csoport tagjainak kint kellett sétálnia a szabadban 10 percet, a második csapatnak ugyanennyit kellett mozognia, azonban egy teremben lévő futópadon. Az utolsó csoportnak egy helyben kellett ülnie ezalatt a 10 perc alatt. Az idő leteltével be kellett számolniuk arról, hogy mennyire vágytak a cigire a program előtt, közben és után, valamint hogy milyen kedvük volt, illetve hogy milyen elvonási tüneteket tapasztaltak.
A kutatók arra jutottak, hogy azok, akik mozogtak, azoknak sokkal jobb lett a közérzetük, kevésbé vágytak a cigire, és kevesebb elvonási tünetet tapasztaltak, mint ülve maradt társaik
Ezt azonban csak a futás alatt tapasztalták, 20 perccel később már nem volt jelentős eltérés a beszámolók között.
Az is kiderült, hogy a futópados csapat 17 perc, a kint futó csapat pedig 26 perc után gyújtott rá újra. A kutatók további kísérleteket szeretnének végezni a témában, hogy valós megállapítást tegyenek a témában.
Még több életmód: