Egész évben, minden nap újabbnál újabb cikkeket olvashattok tőlünk, a szerkesztőség tagjaitól, amelyekben elmondjuk nektek, hogyan lesznek tökéletesek az egyes ételek, hogyan kell bánni a konyhai szerkezetekkel, vagy éppen azt, hogy mi szerintünk a legjobb péntek esti vacsoraötlet.
Persze ahány ház, annyi szokás: tudjuk, hogy sok témában nem feltétlenül értünk egyet, és egészen biztos, hogy nálatok máshogy készül egy-egy fogás. Látjuk azt is, hogy szeretitek megosztani a saját receptjeiteket az oldalunkon és a tarsolyban rejtegetett trükköket a kommentekben.
Éppen ezért indítjuk útjára legújabb cikksorozatunkat, ami Így főztök ti névre hallgat. Ennek keretében szeretnénk végre tőletek is tanulni valamit, hogy ne mindig mi mondjuk meg a tutit az összes konyhai témában. Kíváncsian várjuk, hogy mit gondoltok például a húsmentes főzésről, mi az az étel, ami nélkül nem telhet el nálatok ünnep, vagy hogyan készültök egy nagyobb vendégségre. Most, az Így főztök ti legújabb részében a kedvenc nyári gyümölcsről, a dinnyéről lesz szó. Egy olvasónk és hobbiszakácsunk, Takács Kriszti levelét olvashatjátok, megannyi ötlettel és recepttel.
Hogyan használod a dinnyét a konyhában?
Takács Kriszti
Készítesz-e a dinnyéből valamit, vagy csak magában eszed? Mi a kedvenc dinnyés ételed?
Görögdinnyét ritkán eszem, viszont a sárgadinnye az egyik kedvenc szezonális gyümölcsöm! Imádom, hogy csak félbevágom, egy mozdulattal kiveszem a magokat és már ehetem is, anélkül hogy mindent összepacsmagolnék vele a konyhában.
Készítettem már hideg gyümölcslevest is belőle, az új kedvencem azonban a sárgadinnyés saláta lett idén, aminek a receptjét már a Nosalty oldalán is láthatjátok.
Egy kevés jégsaláta, uborka, paradicsom és sárgadinnye – igen jól hallottátok! ;) Chilivel és lime-mal ízesítve egyszerűen kiváló! Érdemes tenni vele egy próbát!
Hol veszed a dinnyét, hogyan állapítod meg, hogy jó érett-e?
Ma már sok helyen lehet félbevágott vagy darabolt dinnyét venni, így azért könnyű dolgunk van. Kiskoromban még emlékszem, hogy ütögettük a görögdinnyét, és a hangjából hallani lehetett, hogy jó-e vagy sem. Ehhez mondjuk nem ártott a nagyszüleim sok éves dinnyefülelő tapasztalata sem.
Sárgadinnyét pedig illat alapján szoktam választani, legyen jó édes, finom illata, még „bontatlanul” is. Néha persze benne van, hogy melléfogok, és még éretlen darabot választok. Akkor hagyom még pár napot a hűtőben érlelni, egy alma társaságában. Ez a sárgadinnyénél jól működik, hiszen az még leszedés után is képes tovább érni, szemben a görögdinnyével. Az alma etilént bocsát ki, ami segíti az érlelést, ez pedig egy nagyon jó kis trükk a konyhában.
Köszönjük szépen Krisztinek, hogy megosztotta velünk tudását. Találkozunk az Így főztök ti következő részében!
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Címlapkép: Takács Kriszti
Még több tipp, trükk és praktika: