Dauer dog? - ilyen az, amikor Hajas László beszabadul a konyhába

A mesterfodrász teljesen új szerepben próbálta ki magát, és Wossala Rozina segítségével egy igazán különleges fogást álmodott meg.

Te mikor próbáltál ki utoljára valami újat? Akkor fedezheted fel a világot igazán, ha mersz változtatni, hiszen az izgalmas dolgok a komfortzónádon kívül történnek. A Schweppes ennek bizonyítására három ismert személyiséget kért meg, hogy egy napra cseréljenek életet:

Hajas László így vette át Wossala Rozina szerepét a Kishusom étteremben, ahol közös receptükkel, a Dauer doggal nagy sikert aratott.

Hajas László mesterfodrász a bevásárlástól az aznapi különleges menü összeállításáig mindenből kivette a részét a helycserés támadás során, mialatt Rozina a Mary PopKids tagjaként próbált helytállni. A helyzetet bonyolította, hogy Lacinak kínálnia is kellett az általa készített hot dogokat: ennek ellenére annyira élvezte a feladatot, hogy abba sem akarta hagyni.

Dauer dognak nevezte el a Rozinával közösen megálmodott fogást, mivel a Schweppes-ben marinált uborkát úgy tekerte fel, ahogy a dauerolt hajat szokták. Íme a különleges fogás hozzávalói és receptje:

Hozzávalók:

750 ml biocéklalé, 1 csomag borókabogyó, 3 db kígyóuborka, Friss kakukkfű, 2 liter Schweppes tonik, 6 db lime, 1 fej fokhagyma, 1 kg pucolt garnélarák (41/60-as vagy 51/60-as)

A marinád elkészítése:10 db borókabogyót a kés lapos részével kicsit összetörünk, és 1 dl tonikkal összemelegítjük egy kisebb lábosban, ügyelve, hogy ne forrjon fel. Lassan kihűtjük, ez idő alatt is infuzionálódik az íze a tonikba. Ha kihűlt, intenzív borókás ízűnek kell lennie. Hozzáöntjük 500 ml céklaléhez, és a 6 lime reszelt héját és levét is hozzáadjuk.

A rák:A rákokat egy tálba tesszük, enyhén sózzuk, cukrozzuk, és nyakon öntjük a borókás céklamarináddal úgy, hogy éppen ellepje a rákokat. Amíg az étel többi elemét készítjük, hűtőben hagyjuk pácolódni.

Fokhagymás zöldfűszeres aioli:600 ml előre elkészített majonézhez 30 gramm mustárt adunk, majd 1 fél marok friss kakukkfüvet (párszor átvágjuk) és 15 gramm reszelt fokhagymát, a végén pedig egy kevés őrölt feketeborssal bolondítjuk meg. Cumiba töltjük.

Az uborka:A kígyóuborkát egy zöldséghámozó segítségével hosszában elkezdjük hámozni úgy, hogy egyenletes szalagokat kapjunk (nem kell körbehámozni) egészen addig, amíg el nem érjük a magházat, ekkor fogást váltunk. Ezután beleáztatjuk a tonikba, és tálalásig a hűtőben hagyjuk.

Tálalás:1. Egy burgonyás kiflit hosszában félbevágunk úgy, hogy ne vágjuk át teljesen, és felfűzzük a rostlap szélére, hogy átmelegedjen.2. A marhakolbászt átgörgetjük a deszkán, hogy egyenletes legyen, és a rostlapra tesszük. Kb. 2,5 percig sütjük egyik, majd másik oldalát is úgy, hogy kérget kapjon, és középen rózsaszín maradjon. (5 perc)3. A kiflit levesszük, és belül mindkét oldalára nyomunk a fűszeres majonézből.4. Ha kész a kolbász, belehelyezzük a kiflibe, és egy kevés majonézt nyomunk a kolbászra is.5. A tetejére teszünk a marinált rákokból és az uborkaszalagokból.

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek