Így készíts könnyedén karamellás és málnazselés házi bonbont

A bonbonkészítés nem a legegyszerűbb műfaj, de nem is ördöngösség. Most megmutatjuk nektek, hogyan alkothattok igazán szépeket otthon...és ezután tuti lecserélitek majd a bolti változatokat! (x)

A házi bonbongyártáshoz nem kell különösebb tudás vagy tapasztalat, viszont ami fontos, az a türelem, a precizitás, a jó minőségű csokoládé és a megfelelő konyhai eszközök. Szükségünk lesz fém keverőtálra, spatulára, habzsákra – ezek azért a legtöbb háztartásban megtalálhatóak. Ami kicsit speciálisabb, az a hőmérő és a szilikon bonbonforma, ami nekem pont nem volt (de ezek után mindenképp beszerzem), így egy kedves ismerősöm Foxposton küldött nekem egyet.

Temperálás

A bonbonkészítés első fázisa a csokoládé megolvasztása, temperálása. A temperálás annyit tesz, hogy a csokoládét hőkiegyenlítéssel megfelelő hőmérsékletűre varázsoljuk, ezáltal a kész bonbonok szép fényesek lesznek. Ehhez vízgőz fölött a csoki 3/4 részét, 150g 70%-os étcsokoládét megolvasztunk.

A csokoládé olvasztásához nem kell sok hő, ezért érdemes takaréklángon melegíteni a vizet, hogy csak fokozottan távozzon a gőz, és ne kerüljön még véletlenül se a tálba – a csoki nem szereti a vizet.

Műanyag spatulával időnként kevergessük, hogy egyenletesen olvadjon.

Ha étcsokoládéval dolgozunk, kb. 48-50 fokosnak kell lennie a csokinak. (Hőmérő híján úgy tudjuk megállapítani a kellő hőfokot, hogy megvárjuk, míg teljesen elolvad - ekkor kb. 50 fokos). Ilyenkor vegyük le a vízfürdő tetejéről, és adjuk hozzá a maradék csokit (az 1/3-át, ami 50g). Kevergessük addig, amíg teljesen elolvad. Mivel hőhatás már nem éri, a csoki olvasztja a maradékot, ami által az egész fokozatosan lehűl.

A forma “kiöntése”

A csokoládét tölthetjük kanál segítségével vagy akár közvetlenül a tálból is a bonbonformába. Nyugi, így is, úgy is minden csokis lesz. Jó alaposan töltsük tele, ügyelve arra, hogy mindenhol bevonja.

Határozott mozdulattal fordítsuk meg a formát, és hagyjuk, hogy a felesleg visszacsöpögjön a csokis tálba.

(Fontos, hogy ne pazaroljunk, még véletlenül sem!). Tegyük a bonbonformát néhány percre a hűtőbe, hogy a csoki teljesen kidermedjen. A maradékot tegyük vissza a gőzre, hogy ne hűljön ki. Néha kevergessük át, hogy kellően olvadt állapotban maradjon. Hőmérővel tudjuk ellenőrizni, kb. 35-40 fokosnak kellene lennie.

Töltelék

A bonbonokat nagyon változatosan tudjuk megtölteni, csakis a fantáziánkra és kreativitásunkra van bízva – mi most málnazseléset és karamellásat készítettünk. Mielőtt azonban nekiállunk a bonbonoknak, a tölteléket mindenképp érdemes előre elkészíteni, hiszen, ha valamilyen hőkezelt töltelékfajtát választunk, akkor azoknak is teljesen ki kell hűlniük, máskülönben megolvasztják a csokit.

A kész töltelékeket habzsák segítségével töltsük a formákba, (sokkal precízebben, maszatolás nélkül tudunk vele dolgozni), úgy, hogy a tetején pár milliméternyi helyet hagyjunk meg, hogy csokoládéval szépen le tudjuk zárni őket. Miután ezzel is megvagyunk, mehet be a hűtőbe egy negyed órára.

Talpalás, avagy a bonbonok lezárása

Elérkeztünk a befejező fázishoz. Egy evőkanál segítségével töltsük meg a formákat a megmaradt csokoládéval, majd egy fém (vagy műanyag) spatulával húzzuk le a fölösleges csokit a formáról. Ismételjük meg ezt a műveletet, akár többször is, ügyelve arra, hogy a forma többi részén ne maradjon csokoládé, mert különben nem tudjuk majd szépen kipattintani a bonbonokat.

Tegyük az elkészült formákat a hűtőbe néhány órára, ezután könnyedén ki tudjuk fordítani a csinos kis házi bonbonjainkat. Ugye, milyen szépek?

Küldj vagy fogadj Te is csomagot a FOXPOST-tal!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...