Leginkább az édességgyártókat sújtja az egyre intenzívebb cukorhiány, a kínálat csökkenése miatt pedig valószínűleg további drágulás várható. Ennek az lehet a következménye, hogy a gyártók tovább emelik az édességek árát, de hogy mennyivel, az a termékek igen változatos nyersanyag-összetételétől is függ.
A cukor hosszú időn át egyre olcsóbb lett a világpiacon, tavaly azonban hirtelen fordulat következett be, és elindult az áremelkedés, amivel most már a termelőknek is számolniuk kell
– mondta a Népszavának Intődy Gábor, a Magyar Édességgyártók Szövetsége főtitkára.
A szakértők előrejelzése szerint nemcsak Magyarországon várható cukorhiány, hanem egész Európában. Az évi 16,5 millió tonna cukrot felhasználó régiónkban a fogyasztás 70 százaléka az élelmiszeriparhoz, 15 ezer vállalatokhoz köthető. A Kereskedelmi Világszervezet intervenciója és az Európai Unió cukoripari rendtartása nyomán 2006 és 2017 között csaknem felére csökkent az európai cukorgyárak száma és termelése – írja a Népszava.
Az iparági előrejelzések szerint nemcsak Magyarországon, de Európában mindenütt cukorhiány várható. Az évi 16,5 millió tonna cukrot felhasználó régiónkban a fogyasztás 70 százaléka az élelmiszeriparhoz, 15 ezer vállalathoz köthető, amely összesen 700 ezer embernek ad munkát. A Kereskedelmi Világszervezet intervenciója és az Európai Unió cukoripari rendtartása nyomán 2006 és 2017 között csaknem felére csökkent az európai cukorgyárak száma és termelése, írja a Népszava.
Még több a drágulásokról: