A legtöbb esetben a csuklás egy teljesen ártalmatlan dolog, és gyakran azért jelentkezik, mert túl gyorsan ettél, vagy izgatott vagy. Vannak esetek azonban, amikor komoly betegségre utalhat, ha rád tör az inger. Dr. Kenneth Brown gasztroenterológus szerint, ha például kitartóan fennáll a csuklás, például több órán át, esetleg napokig nem múlik, jobb orvoshoz fordulni.
1.) Gyomorsavas reflux
Ha a gyomorsav a nyelőcsőbe folyik, akkor előfordulhat, hogy csuklani kezdhetsz. Ha csak a gyomorégést tapasztalod, akkor nem kell orvoshoz fordulni, ha azonban más tünet is társul mellé, mint például láz, gyomor- vagy nyelőcsőfájdalom, nehéz levegővétel, akkor érdemes felkeresni egy doktort. Persze nem kell megijedned, hiszen a gyomorsavas reflux könnyen gyógyítható.
2.) Veseproblémák
A veseproblémák az egész szervezetedre hatással vannak, hiszen ilyenkor mérgező salakanyagok maradnak a testedben. Emiatt akár izomrángás, fokozott szomjúság, extrém sápadtság és elviselhetetlen csuklás alakulhat ki. Ha ezeket tapasztalod magadon, akkor azonnal keress fel egy orvost, hogy minél hamarabb kivizsgálhasson.
3.) Bolygóideg-sérülés
Bár nagyon ijesztően hangzik, nem kell megijedni minden esetben. A bolygóideg-sérülés lehet ideiglenes is, mint például egy mandulagyulladás vagy torokfájás esetében, de ritkább esetekben állandósulhat is, ez utóbbi visszavezethető balesetekre vagy akár daganatra is. Ha 12 órán keresztül fennáll a csuklás, akkor mindenképpen vizsgáltasd ki magad!
+1 .) Terhesség
Bár nincs erre tudományos magyarázat, Brown szerint számos nő számolt már be arról, hogy a terhességük kezdetén gyakran csuklottak. Ennek több magyarázata is lehet: az egyik, hogy a hormonális változások vagy a stressz-szint növekedése csuklást idéz elő, a másik, hogy gyomorsavas reflux jelentkezik a terhes nőknél.
Még több tartalom, ami érdekelhet: