A csirkemell egy fantasztikus alapanyag, amit szinte mindenki szeret, így igen népszerű. Bár elkészítése nem nagy ördöngösség, mégis könnyedén elrontható, ha nem figyelünk oda néhány dologra, ugyanis könnyen kiszáradhat a csirkemell, illetve kemény és rágós lehet. Szerencsére tényleg csak néhány szabályt kell betartani azért, hogy ne száradjon ki a csirkemell.
A csirkebőr érték!
Bár tudjuk, hogy a filézett csirkemellel sokkal kevesebb a dolog, mégis érdemes csontosat választani, hiszen azon gyakran a bőrt is rajta hagyják. Hogy miért is jó, ha van a csirkén egy plusz zsíros réteg?
A bőr megvédi a húst a kiszáradástól, vagy legalábbis csökkenti az esélyét annak, hogy túlzottan kemény legyen, mire a tányérra kerül. Persze nem muszáj megennünk a bőrt is, könnyedén lehúzhatjuk sütés után róla.
A filézett szeletek
Ha mindenképpen a filézett változatra szavaznál, akkor érdemes odafigyelned arra, hogy ne vágd papírvékonyra a szeleteket. Ha mégis így szereted, akkor sütés előtt forgasd bele őket egy kis lisztbe, ezzel ugyanis meggátolhatod, hogy nagyon gyorsan távozzon a húsból a víz.
Pácolj!
Egy jó olajos páccal is sokat segíthetsz a dolgon. Elég 3-4 órán át állni hagyni, és máris sokkal magabiztosabban vághatsz neki a sütésnek. Ha ebédre tervezel csirkemellet, reggel dobd bele a pácba, ha pedig vacsorára, akkor időzítsd ebéd utánra ezt a pár perces műveletet, a többi megy majd magától.
Magas hőfokon pirítsd!
Érdemes forró serpenyőben készíteni a csirkemellet, hiszen így kívül ropogós, belül pedig szaftos lesz. Nem félj attól, hogy belül nyers marad, hiszen így is képes átsülni, ha nem hagyod nagyon vastagra a szeleteket.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több izgalmas konyhai trükk és módszer: