Egy biztos, a csirke az az alapanyag, amihez a húsok közül a legtöbben nyúlnak, mert nem igényel különösebb szakértelmet és túl sok időt a sütése, és még a gyerekek nagy része is jó szájízzel fogadja, ha csirkehusi kerül a tányérjára. Viszont, ha instant kell valamit összedobni a konyhában, és lefagyasztott csirkehús van csak kéznél, akkor van néhány jó tippünk, hogyan fogj hozzá a kiolvasztáshoz.
Kattints a galériára a csirke kiolvasztásának módszereiért!
1. Hidegvizes csere
Egy biztonságos módszer, ha csomagolásában teszed a húst egy hideg vízzel töltött tálba. Figyelj arra, hogy a húst minden oldaláról érje a víz, és félóránként cseréld a vizét. A hús csomagolása legyen sérülésmentes, mert a húsban lévő baktériumok utat törnek maguknak. Ezzel a módszerrel körülbelül 1,5 óra alatt meg is lesz a kiolvasztás.
2. Folyó vizet a csirkehúsra
Ez a módszer kissé pazarlónak tűnhet, de az egyetlen hátránya ez, hogy sok vizet kell felhasználni, cserébe semmilyen elszíneződés és állagváltozás nem lesz megfigyelhető a húson. Simítózáras tasakba téve a húst hideg vizet eresztve rá tartsd alatta, míg úgy érzed, hasonlóan puha nem lett mindenhol.
3. Kényelmes megoldás a leolvasztó tálca
A leolvasztó tálca nevű eszköz nem a leggyakrabban használt konyhai eszköz, de az internetről megrendelve vagy háztartási boltokban könnyen hozzájuthatunk. A tálca lényege, hogy a szoba hőmérsékletét a húsra vezesse át, míg a fagyott hús hidegét a tálcába. Ha nem vagy nagy kapkodásokban, és rá tudsz szánni a kiolvasztásra 2 órát, akkor megéri, mert tökéletesen kiolvasztott húst fogsz kapni.
5. Bevetésen a mikró
Talán ez a legkevésbé szemet gyönyörködtető végeredménnyel kecsegtető megoldás, hiszen a hús széle kissé kifehéredik, és ki is száradhat. Azonban a gyorsaság szempontjából garantáltan az első helyet hozza el. Edénybe téve, letakarva a húst tegyük a mikróba 4 perces kiolvasztás funkcióra állítva, ha időt szeretnénk spórolni. A hús kiolvad, de a hús szerkezete enyhén roncsolódik.
Még több konyhai praktika: