Cseréld le a konyhai felszereléseket!

Hihetetlenül el tudja csúfítani a konyhát egy-egy kopottabb konyharuha, vágódeszka vagy serpenyő.

Edényfogó kesztyű

Nem cseréljük túl sűrűn, nem is kell, hiszen egy-két kimoshatatlan zsírpacával vagy kissé odaégett folttal is teljesen jól működik még, igaz? Nem feltétlenül! Ha ugyanis kikopik és elvékonyodik az anyag, kevésbé védi a kezünket is a hőtől, így akár komolyabb égési sérüléseket szerezhetünk.

Vízszűrő

Hogy milyen gyakran kell cserélni a vízszűrőt, az sok mindentől függ:

  • mennyi vizet használunk

  • milyen a gyártó vagy márka

  • mennyi szennyeződés van a vízben

Két-három havonta - de maximum fél évente - azonban érdemes pénzt áldozni rá. Ha eljön az ideje, mindenképp látni fogjuk, mert a víz zavarossá válik benne, ami kis idő elteltével leül az edény aljára.

Fűszerek

Az egész fűszerek általában jóval tovább elállnak, mint porrá őrölt társaik, 3 évnél tovább azonban ezeket se tartogassuk. Érdemesebb tehát egész fűszereket vásárolni és saját kezűleg őrölni, illetve sötét és száraz helyen légmentes dobozokban tartani őket.

Teflon serpenyők

Ha már láthatóan karcos teflonedényünk felülete, mindenképp szabaduljunk meg tőle. Évekkel ezelőtt volt egy találkozásom egy hasonló régi darabbal: miután megettük a benne készült ételt, mintha áramot vezettek volna a fogainkba. Nem kívánom senkinek.

Egyébként állítólag 3 évente ezeket is érdemes lecserélni, ezzel mi nem feltétlen értünk egyet. Csak ügyelni kell, hogy fém eszközökkel ne nyúljunk bele, és lehetőleg ne drótszivaccsal mosogassuk el.

Vágódeszka

A fadeszkák megfelelő ápolása és karbantartása nagyon fontos, hiszen egy életet le lehet élni egyetlen vágódeszkával. Ha azonban megvetemedett – mert hosszabb ideig érte víz – vagy megrepedt, mindenképp cseréljük le, mert így balesetveszélyessé válhat. A repedésekbe ugyanis beleszaladhat a kés, és a baktériumok is otthonra találnak ezekben a hézagokban.

Olaj

Az olajat maximum háromszor érdemes újra felhasználni - na de nem csak úgy szimplán a múltkor ottfelejtett serpenyőből. Használat után hűtsük le a fáradt olajat, szűrjük le (a legalkalmasabb célszerszám erre a kávé filter), majd tegyük légmentesen záródó üvegbe, és tartsuk sötét, hűvös helyen.

Műanyag ételdobozok

Ha a műanyag ételhordó dobozokba zsíros étel kerül, utána legtöbbször képtelenség jól elmosni őket - hiába minden, zsíros marad a tapintásuk. Sőt, sokszor még az ételek szagát is átveszik. Nem érdemes ilyenkor megtartani őket, sőt szerintünk célszerűbb üvegedényre cserélni őket. Habár jóval nehezebbek, mint a műanyagok, nem karcolódnak, és jóval higiénikusabbak is.

Szivacs

A mosogató szivacsokat evidens, hogy cserélni kell. Ha már kopott és nem tudunk vele hatékonyan „súrolni” - nem beszélve a sokszor igen átható szagáról - , mindenképp a kukában a helye. Ha nem látunk rajta különösebb sérülést, akkor is érdemes havonta lecserélni, mert így higiénikus.

Spórolunk, de megéri?

(via: yumsugar)

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Baileys-es bonbon

Tavaly gasztro ajándéknak készült, de szaloncukor helyett is bátran elkészíthetjük! Nem kifejezetten ügyesség vagy gyakorlat kell hozzá, sokkal inkább türelem.

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...