Tévedés azt gondolni, hogy a csempe, mint olyan, csak hideg hangulatot áraszthat, vagy hogy csak a fürdőbe való. A konyhai trendekben ugyanis a metrocsempék évek óta örökzöld dekorelemként szerepelnek, amellett, hogy fontos funkciójuk is van – népszerűségük pedig töretlen. A metrocsempe mutatós, esztétikus, de könnyen is kezelhető, tisztítható, változatos, és bármilyen stílushoz passzintható. Lássunk pár példát!
1.) Mindenütt jó
Nem, nem csak a mosogató mögötti kis falrészen mutat jól, ha lúd, legyen kövér, kerüljön az összes falra, plafonig! A sötét, meleg hangulatú hajópadló, a réz szagelszívó és a hentespultszerű fa konyhasziget jól ellensúlyozza a fehér csempe ridegségét.
2.) Kamrába vele!
Minden háziasszony álma lehet ez a gazdagon berendezett és zsúfolásig tömött, praktikus kis kamra. Nagycsaládosok előnyben! Itt már csak funkcióját tekintve is jó választás a csempe: remekül tisztítható, mosható, hozzáférhető, az pedig csak ráadás, hogy még az apró lépcsőfokokra is kiterjed!
3.) Rejtsd el, hogy aztán megmutathasd
2 in 1 – ha nem raknád közszemlére a metrocsempédet, mert mondjuk túl ridegnek találod, és inkább a meleg, komforthangulatot árasztó fára szavazol, akkor rejtsd a kis fehér téglalapokat (a mosogatóval együtt!) egy kinyitható szekrény mögé. Egészen egyedi megoldás!
4.) Megosztottság
Jut is, marad is, csak szolidan – ez lehetne a következő konyha jelszava. Vörös tégla a padlón, sötétkék konyhaszekrény, hófehér, fényes és hideg metrocsempe középen, amely megtöri a köztes színek melegségét, majd ismét természetközeli dzsungelzöld színek a falon. Tökéletes harmónia.
5.) Légy eklektikus
Ne hidd, hogy ha fehér metrocsempét választasz a konyhafalra, akkor nem lehet fekete szekrényed, nyers fa konyhaszigeted, retró, piros forgószéked, mintás rongyszőnyeged és ipari betonpadlód egyszerre. Sőt! Ha minden darab ízléses önmagában, nagy baj már nem lehet! Ez a konyha maga az egyediség.
6.) Variáld a mintát
Elképesztően ízléses kék-fehér konyha, melyben nem megszokott, halszálkás mintázatban kerültek fel a csempék a falra, és milyen jól tették! Pici falrész, nem sok munka, lenyűgöző összhatás!
7.) Ki mondta, hogy csak fehér lehet?
Végül, de nem utolsó sorban jöjjön ugyanez pepitában, azaz kékben...mert a metrocsempe nem csak klasszikus hófehér lehet ám! Ebbe a konyhába nem kevés kék került, mert a szekrény is ezt a színt kapta, de olyan nyugtató és harmonikus árnyalat ez, hogy nem tudunk hibát találni benne.
Még több lakberendezés itt: