A csípős gyomnövény teafőzete, mely minden bajra gyógyír

Mennyi mindenre képes a csalán? Bár benne gyalogolni kifejezetten kellemetlen, a téli bajok ellen remekül felkészíti a szervezetet, és legalább egy tucat bajra van még jó hatással. Mutatjuk, mire!

Bár a csaláncsípés igen kellemetlen érzés, a szúrós gyomnövény igazi gyógyír, tavasszal és ősszel pedig fokozottan ajánlott a fogyasztása, persze nem nyersen, hiszen így ehetetlenül savanyú.

A csalán rengeteg bajra jelent gyógyírt, szinte belekezdeni is nehéz, milyen panaszok ellen ajánlott leginkább.

Ha tudnánk, mennyi mindenre jó a csalán, nem tartanánk tőle

A csalánból készült tea az egyik legjobb salaktalanító és méregtelenítő, a csalánlevél ezen felül remek vértisztító. A vesét fokozottabb vízkiválasztásra serkenti, csökkenti a vér húgysavszintjét, köszvény, ízületi gyulladások és reumatikus megbetegedések kezelésére is alkalmazható, allergiás betegségek esetén is hatásos, csökkenti a vércukorszintet.

Ha már a vese védelménél tartunk, a csalánteát érdemes azoknak innia, akik hajlamosabbak a vesekő és a hólyagkő képződésre, a tea által ugyanis könnyebben és hatékonyabban kiválasztódik a homok.

A csalán gyökere főleg férfiak számára lehet jótékony hatással, teaként fogyasztva akadályozza a prosztata rendellenes növekedését, gyorsítja a vizeletáramlást, de csökkenti a vizelési ingert.

Hamar meg lehet szokni a csalántea ízét

A bükki füvesember, Szabó Gyuri bácsi ajánlása szerint ősszel és tavasszal is érdemes beiktatni egy-egy hathetes csalántea kúrát. Ahogy a házipatika.com hivatkozik Gyuri bácsi intelmeire, vese- és hólyaghomokhajtásra egy liter csalánteát egy óra alatt érdemes meginni (egy liter víz + egy púpozott evőkanál teafű). Vízhajtásra reggel kell inni egy csészével, ha intenzívebb kúrára van szükség, akkor egy hétig minden délelőtt el kell fogynia egy liter teának. Az első csészét reggel, étkezés előtt igyuk meg egyszerre, a második csészét a délelőtt folyamán kortyolgassuk el.

Húgyúti tisztításra 10 napon keresztül napi két csészével érdemes inni étkezések között, gyomor- és bélhurut esetén, gyulladáscsökkentésre naponta egy csészével 3-4 napon keresztül igyuk.

Bár a kúra akár kétszer is ajánlott egy évben, legfeljebb hat hétig érdemes egyhuzamban fogyasztani a csalánteát, ezután pedig legalább hat hétnyi pihenés javallott. A csalánteakúra nem ajánlott terhes nőknek vagy szoptató édesanyáknak, valamint nem alkalmas szívelégtelenség vagy vesebetegség következtében létrejött ödéma elmulasztására.

Torokgyulladás esetén naponta akár többször is gargalizálhatunk csalánteával, ülőfürdőként pedig enyhíti a reumát és az aranyeres panaszokat.

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...