A cézársaláta eredeti dresszingjét talán sosem kóstoltad még – Mutatjuk az igazit!

A legnépszerűbb saláta címéért is versenybe szállhatna a cézársaláta, amely a gyorséttermektől kezdve a rangosabb vendéglátóhelyekig minden étlapon ott díszeleg. Igen ám, de kóstoltad már az igazit?

A cézársaláta bár világszerte ismert és kedvelt étel, a hagyományos, pontos változatot csak kevés helyen készítik. Az eredetileg Mexikóból származó fogás egyik esszenciális alapanyaga nem a csirke, nem a majonézes szósz és még csak nem is a pirított kenyérkocka, hanem az apró, karakteres ízű, üvegben vagy konzervben tárolt szardella, a nyers tojássárgája, a mustár és az olaj.

Nem kell többé a bolti salátaöntet, ha egyszer megismered az igazi cézárdresszinget!

Egy kis cézár-story

Az eredeti recept egy Cesar Cardini nevű, olasz származású szakácstól származik, akinek Tijuana-ban volt étterme. Az alkoholtilalom alatt rengeteg amerikai ruccant át Mexikóba, különösen, ha ünnep volt. Július 4-e pedig nevezetes esemény, ennek megfelelően rengetegen voltak Cardini éttermében, az alapanyagok pedig rohamtempóban fogytak. Ekkor találta ki Cardini a cézársalátát, aminek a karrierje azóta is töretlen. Az igazi cézársalátát frissen szokták összerakni, gyakran a vendégek előtt, hiszen az alapanyagok igénylik a frissességet, csak úgy, mint a fogyasztók. Bár Cardini lánya szerint az eredeti receptben nem volt szardellafilé, ma már minden autentikus cézársalátában benne van.

Megéri bevállalni a szardellát!

Valószínűleg sokan vannak, akik visszakoznak attól, hogy pépesített, már-már folyékony halmazállapotban fogyasszanak szardellát. De vajon miért ijedünk meg ettől a könnyen beszerezhető, sokáig elálló, pénztárcabarát, ízletes és szaftos alapanyagtól? A tökéletesen elkészített salátaöntet állagán nem, csupán az ízén fogjuk érezni az enyhén halas, sós beütést, ráadásul így még csirkehús nélkül is teljes értékű lesz a salátánk, így mi azt ajánljuk, elő az éles késsel és egy konzervnyi szardellával, és mutassuk meg a világnak, hogy mi aztán tudunk cézársalátát csinálni!

Hozzávalók az öntethez: 2 teáskanál citromlé (friss), 2 db szardella, 1 teáskanál worcestershire-szósz, 1 dl olívaolaj, 2 db tojássárgája, 2 dkg parmezán sajt, 0,3 kávéskanál só
bors ízlés szerint

A fokhagymát lereszeljük, hozzáadunk egy negyed kávéskanál sót, és alaposan elkeverjük. Mehet mellé a citromlé, a worcestershire-szósz, ezekkel is jól kikeverjük.
Hozzáadjuk a szardellafilét, villával jól szétcincáljuk, és alaposan elkeverjük a többi hozzávalóval. Folyamatos keverés mellett lassan hozzáöntjük az olívaolajat, majd a két tojássárgáját. Sózzuk, borsozzuk, hozzáadjuk a reszelt parmezánt, és alaposan kikeverjük. Ha egy kicsit pikánsabb ízre vágyunk, a tojások mellett egy teáskanálnyi dijoni mustárt is hozzáadhatunk az öntethez.

Ugye, hogy egyszerű? A hangsúly mint mindig, most is a friss alapanyagokon van, a dresszinget pedig azonnal érdemes elfogyasztani, és nem ajánlott napokig tárolni még a hűtőben sem. Nem nehéz elkészíteni, ráadásul túl sok extra alapanyagot sem kell beszerezned hozzá, cserébe viszont fényévekkel veri a bolti salátaönteteket, ráadásul még egészséges is!

A cézársaláta teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Ezek a receptek is érdekelhetnek:

Forrásunk volt.

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...