Célegyenesben - hamarosan itt a baba!

Hamarosan megérkezik az új családtag, de addig is tegyünk meg mindent, hogy egészségesek legyünk mi is és a fejlődő baba is!

Expressz minipizza recept

Lassan vége a békés időszaknak, egyre nagyobb a pocak és benne a baba is. Nehezebben mozgunk, a gyomrunk befogadóképessége jelentősen lecsökkent, emésztőrendszeri szerveink apró helyekre szorulnak. Ebben az időszakban gyakori a reflux, ami a gyomor beszűkülésének eredménye - együnk gyakran, napi 6-7-szer is akár, de keveset. Kerüljük a szénsavas italokat és a gyomor nyálkahártyáját izgató fűszeres, erős, savas ételeket.

A magzat súlybeli növekedése ebben az időszakban a legjelentősebb, ami megmutatkozik a kismama testsúlyában is. Ideális esetben emiatt ne aggódjunk (ne fogyókúrázzunk), de kövessük figyelemmel a súlyunk változását, konzultáljunk a kezelőorvossal, ha hirtelen megugrik, esetleg csökken a súlyunk.

A III. trimeszterben sincs szükség speciális étkezési szokásokra, folytassuk a kiegyensúlyozott táplálkozás szerinti étrendet. Amennyiben a kismama súlya nem gyarapodott a szükségesnél nagyobb mértékben az első két trimeszter során, a megnövekedett energiaszükséglet kielégítésére napi +15%-os energiabeviteli érték az irányadó, kb. 2300-2500 kcal/nap. Az étrend fele álljon szénhidrátokból, köztük is előnyt élveznek az összetett szénhidrátok: teljes kiőrlésű gabonából készült kenyerek, péksütemények, tésztafélék, zöldségek.

Tárkonyos csirkeragu

A tárkonyos csirkeragulevest imádjuk, de miért ne készíthetnénk el főételként? Én pontosan ezt tettem. Köretként tésztát vagy rizst is kínálhatunk hozzá.

Tavaszi medvehagymás túrókrém

Nagy kedvencem a körözött, de a hagyma miatt mindig csak keveset ehettem belőle. 1-2 éve kóstoltam először a medvehagymát, és örömmel tapasztaltam, hogy nem fáj tőle a hasam. Azóta nem ...

A baba fejlődéséhez nélkülözhetetlen a megfelelő fehérjebevitel, ami fele-fele arányban legyen állati eredetű (húsfélék, tejtermékek, tojás) és növényi eredetű (gabonafélék, magasabb fehérjetartalmú zöldségek.) A kismama étkezéséből sem maradhatnak el a – zsírban oldódó vitaminokat is biztosító – zsírok, amik a napi energiabevitel maximum 30%-át tegyék ki. Részesítsük előnyben a növényi eredetű olajakat főzéshez, vagy hidegen sajtolt változataikat salátákhoz. A megfelelő élelmi rost-, vitamin- és ásványi anyag bevitelhez, étkezéseink színesítéséhez, változatossá tételéhez fogyasszunk sok friss zöldséget és gyümölcsöt.Könnyebben emészthető ételeket készíthetünk, ha a felhasznált zsiradék mennyiségét csökkentjük, ha kerüljük a hagyományos, magyaros rántással készült ételeket, a friss, meleg, kelt tésztákat és a zsírdús ételeket.

Ne feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztásáról sem, hiszen ekkor az anyai szervezetben megnő a keringő vér mennyisége is. Igyunk napi 2,5-3 l folyadékot: vizet, szénsavmentes ásványvizet, gyümölcsteát vagy frissen préselt gyümölcs- és zöldségleveket.

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...