Régen nem olyan ajándékok után sóvárogtunk, ami felemésztette szüleink félhavi fizetését, hanem Moncsicsire, mesekönyvre, társasjátékra és a Lemezárugyár csipegetős tyúkjára. Na, jó, a pedálos Moszkvics azért nem két fillérbe került.
A diavetítő egyet jelentett a retró házimozival. Imádtuk, ahogy a besötétített szobában akifeszített lepedőn, vagy a csupasz fehér falon megelevenedett Vuk, Hófehérke és Ludas Matyi története.
A búgócsiga hipnotikus hatással volt ránk, gyerekekre. Valamiért nagyon tetszett mindenkinek, ahogy pörgött, ráadásul később világító változatot is lehetett kapni, ami tovább fokozta a csodálatunkat.
Az amerikai Monopoly magyarosított és aKádár-korszak ideológiáját lekövető változataa Gazdálkodj okosan. A Monopilyval ellentétben ebben a játékban nem kellett gondolkozni, a szerencséé volt a főszerep, de mi így is imádtuk, ha színes papírpénzek landoltak előttünk.
A kínai majomszerű babák hatalmas sikert arattak az egész világon, és itthon sem nagyon volt olyan gyerek, akinek legalább egy Moncsicsije, vagy moncsicsis pénztárcája, kis táskája ne lett volna.
A csipegetős tyúk pont annyit tudott, amennyit a nevéből is kikövetkeztethetünk: felhúztuk, és csipegetett, amit sokadjára is nagy örömmel nyugtáztunk. A felhúzós kisautó a fiúk kedvence volt, amire ha vigyáztak, évtizedekig működőképes maradt.
És persze, nem hagyhatjuk ki az ugróbékát sem: ezzel a pici rugós játékkal akkor játszottunk, ha meguntuk a bádogcsibét.
A lábbal hajtható játékautónál kevesebb menő játék létezett. Egy pedálos Moszkvicsban feszíteni nem volt mindennapos esemény, különleges kiváltság volt, ha egy ilyen mini verda parkolt a karácsonyfa alatt.
A rugós focit nemcsak a fiúk, hanem a lányok is szerették. Legalább annyira rá lehetett kattanni, mint kamaszként a csocsóra.
A Rubik-kocka, a magyarok egyik legnagyobb és leghíresebb büszkesége is az egyik legkirályabb ajándéknak számított – még akkor is, ha egyszer sem sikerült kiraknunk.
A térbeli mesekönyv az egyik legnagyobb csoda volt gyerekkorunkban. Legalább akkora ámulattal lapozgattuk, és vártuk, hogy milyen tájképek és alakok emelkednek ki a képből, mint amilyen áhitattal a búgócsigát néztük.
A kamaszok álma a pittyegő, világító kvarcóra, a Pajtás fényképezőgép és a kazettás magnó volt. Ezek jelentették a technológia csúcsát akkoriban.
Az "újabb" változat:
A Barbie babák cukormázas világa előtt is léteztek babák, és apró baba bútorok, amikre a kislányok vágytak. A panel konyha miniatűr műanyag mása sokunk álma volt.
Ezeket olvastad már?
Konzum szaloncukor, habcsók és az elnyűhetetlen izzósor - Így nézett...
Az ultradizájnos karácsonyfák helyett régen különösebb koncepció nélkül, mindent rá alapon díszítettük a karácsonyfánkat, és csodaszépnek találtuk.
Petrás GabriellaKarácsonykor is alkoholizáló Janka néni, Füles mackó és a Besenyő...
A Reszkessetek betörők előtt is voltak olyan filmek, sorozatok, amiket nagy lelkesedéssel néztünk karácsonykor. Melyik volt a kedvenced?
Petrás GabriellaSírva nevetős üdvözlőlapokat készít ez a házaspár
Azt gondolod, hogy a te családod furcsa? Akkor még nem láttad Bergeronékat! Ezek a legviccesebb és legötletesebb karácsonyi üdvözlőkártyák, amiket valaha láttunk.
Petrás GabriellaSzívmelengető mesefilm egy gombócról - Nézd meg te is az...
A Bao című kisfilmet A Hihetetlen család 2. című mozifilm előtt vetítették, ám aki a büfésorban állás miatt lemaradt volna az Oscar-esélyes filmről, még 5 napon át megnézheti!
Masszi- Rigó Csilla