Több okból is ellenezhetjük a bolti élelmiszereket: nem olyan finomak, nem olyan különlegesek, mint a házilag készítettek, gyakran drágábbak is, és tele vannak ismeretlen, de minimum furcsa hozzávalókkal. Ezek az állítások az esetek nagy részében tényleg megállják a helyüket, de nem mindig. Vannak ugyanis olyan bolti élelmiszerek, amelyek sok időt megspórolhatnak nekünk, ráadásul költségek és tápanyag szempontjából is jó választásnak bizonyulnak, otthoni megmunkálásuk pedig túl sok macera lenne. Lássuk, melyek ezek!
Nézd meg galériánkban az élelmiszereket:
6 boltban is kapható élelmiszer, amivel nem éri meg házilag vesződni
Fagyasztott gyümölcs, zöldség
Persze minden évszakban (főleg tavasszal és nyáron) eltehetnénk a szezon legjavát a fagyasztóba: szépen előkészítve, megtisztítva, megmosva, felaprítva, majd dobozokba és zacskókba tömve. Azonban nincs az a mennyiségű hűtőfiók, ami egy egész évre elegendő zöldséget és gyümölcsöt képes lenne tárolni. Inkább vegyünk mindig csak egy-egy zacskóval a boltban abból, amire épp szükségünk van: nem lesz rosszabb minőségű, és a közhiedelemmel ellentétben a tápanyagtartalma is megmarad a terményeknek.
Pesto
Persze semmi sem finomabb, mint egy adag friss, házi pesto, de azért lássuk be, ez elég nagy luxusnak számít. Minden egyes alkalommal beszerezni hozzá az alapanyagokat: bazsalikom, dió/fenyőmag, parmezán, olívaolaj… Nemcsak drága, de jelentős utánajárást is igényel (nincs minden boltban friss zöldfűszer) – sokkal jobban járunk egy üveg, jó minőségű bolti pestóval. Vásárlás előtt azonban mindenképpen nézzük meg az összetevőket, hogy minél természetesebb legyen a krém.
Savanyúság
A savanyú káposztát és a kovászos uborkát leszámítva, mindent bátran rábízhatunk az élelmiszerüzletekre és savanyúárusokra. Előbbit pofonegyszerűen magunk is elkészíthetjük, és isteni lesz, utóbbi pedig (amíg tart a nyár), szintén mondhatni saját magát készíti, a napfényben fürdőzve. A csemegeuborkát, cseresznyepaprikát, gyöngyhagymát és céklát vásároljuk csak nyugodtan.
Spenót
Ha valaha készítettünk már friss spenótból bármit, láthattuk, milyen tetemes halom levél kell ahhoz, hogy a végeredmény értékelhető mennyiségű legyen. Ezt a rengeteg spenótot nemcsak megvenni, de tárolni is kell valahol (szia, telepakolt mélyhűtő), így tényleg csak a macera van vele. Főzzük a frisset, amíg tudjuk: a tavaszi és nyári szezonban, utána pedig hagyatkozzunk a jól bevált, fagyasztott, zöld téglákra.
Meggybefőtt
Azok a kiváltságos helyzetben lévők, akiknek saját gyümölcsfájuk van, most ne olvassanak tovább. Ők tegyék csak el boldog szívvel a saját befőttjeiket. Mi, többiek maradunk a bolti üvegeknél – persze nem morcosan, nem keserűen, hiszen nincs semmi rossz egy bolti befőttben…talán egyedül az ára.
Rétestészta
Míg egy házi, vajjal telenyomott leveles tészta esetében nem is kérdés, jobb-e a boltinál, addig a réteslap, mondhatni más tészta. A kézzel húzott, hajszálvékony, könnyen szakadós „lepedő” bizony nagy munka, így ha erre nem állunk készen, nyugodtan maradjunk a vásárlásnál. Ne aggódjunk, semmi furcsaság nem lesz az előre csomagolt tésztában, egy gyors, édes vagy sós réteshez tökéletes alap.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több tipp a konyhai alkotáshoz: