Bogozzuk ki a szálakat annak reményében, hogy ha legközelebb étlap elé keveredünk, ne úgy bámuljunk majd a pincérre, mint borjú az új kapura.
Böllér
Ez az ételmegnevezés arra utal, hogy az adott étel valamilyen belsőséggel, például csirkemájjal készül.
Hentes
Készülhet így sertésborda, szűzérme, tokány, de még sült malac is, a lényeg, hogy szalonna és ecetes uborka mindenképp kerüljön bele – csakis így nyerheti el a hentes jelzőt!
Parasztosan
A 'parasztosan' elnevezést egy komplett kis triumvirátus alkotja: a szalonna, a burgonya és a hagyma hármasa. Készíthetünk így rakott burgonyát, húsételeket, omlettet, de még bejglit is.
Udvarmester
Jelentése: valamilyen sültet fűszeres vajjal tálalni. Ez lehet sertésvese, esetleg hátszín is.
Most pedig következzenek a hölgyek!
Pékné
Sütőben sült, burgonyával és hagymával készült ételeket jelöl.
Erdészné
Ha húsételünk erdészné módra készül, akkor biztosan kerül bele erdei gomba, húsos szalonna, pirított köret (például burgonya) a tetejére, az egész pedig gazdagon le van öntve vajas-pecsenyelével – így az igazi! Elkészítése régiónként változhat.
Kertészné
Talán ez a leglogikusabb kifejezés, hiszen ez a szófordulat arra utal, hogy a húsételt különféle zöldségekkel szolgálják fel.
Jóasszony
Ez utalhat hús- és halételre egyaránt. Ha hús, akkor hagyma, gomba, császárszalonna és zöldborsó is kerül a raguba, ha halat készítünk így, akkor tejszínes gombamártással tálaljuk.
Molnárné
Az ételt ebben az esetben tálalás előtt barna vajjal öntik nyakon, ami annyit tesz, hogy addig hevítik a vajat, míg meg nem pirul, végül egy kevés citromlevet facsarnak a mártásba.