Persze nem arról van szó, hogy a háziasszony elmegy a henteshez vagy bogarashoz, és kér jó két kiló lárvát. A Michelin-csillagos szakácsok és a párizsi bisztrók szolgálják fel a jónépnek ezeket a remek fogásokat, és az ábra azt mutatja, van is rá igény, hiszen az érdeklődés növekvő tendenciát mutat.
Shanghai-ban például a rovarfogyasztás a mindennapok része. Mit érdekli őket, hogy az „ételnek" a tányérjukon több lába van, mint egy marhának!
Ökológiai probléma
Rovart fogyasztani tehát innentől már nem lesz tabu. Sőt, megoldhatja az ökológiai problémákat és az éhínséget, hiszen ezekben az apró teremtményekben rengeteg a fehérje, az ásványi anyag, emellett kevesebb energiát kell fektetni a beszerzésükre és feldolgozásukra, mint mondjuk egy sertés vagy marha esetében.
David Faure Michelin csillagos séf 2010 óta kísérletezik bogaras-rovaros menükkel. Nizzában, Aphrodite nevezetű éttermében alternatív ételeket kaphatunk. A listán a következők szerepelnek: zsizsik szarvasgombás olajjal, bifsztek férgekből fetasajttal és céklával, valamint skorpió paprikával és hagymával.
Az Eiffel toronytól nem messze található Le Festin Nu elnevezésű bisztró "The Naked Meal” menüjében szintén rovarok szerepelnek. A felkínált ínyencségek a következők: bajor borsókrém répával, hajdinával és libamájjal, tetején férgekkel illetve sült tücskökkel.A francia sajtó egyébként szorgalmazza a rovarfogyasztást - hitvallásuk szerint a szöcskék és a férgek fontos élelmiszerforrásaink lehetnek szerte a világban, hiszen mindenhol jelen vannak.
Egy francia cég már piacra is dobta dobozos tücskeit - a Micronutris 5 különböző ehető rovarcsomagot árul.
{ SZAVAZAS }
(via: finedinninglovers)
(csótányos anim gif: tumblr)
Hozzászólások (0)
A hozzászólás íráshoz belépés szükséges!