A biciklinyereg nem nőknek lett kitalálva: hogyan védjük az alfelünket biciklizéskor?

Itt a nyár, sok nő (is) pattan biciklinyeregbe, de mi van, ha ez folyamatos testi panaszokat okoz?  

Alapvetően a bicikli nyerge nem nőknek lett kitalálva. Még a legjobb, legpuhább, hatalmas bőrnyergen való biciklizés is nagyobb eséllyel okoz gondot egy nőnek, mint egy férfinak. Ennek oka az, hogy a férfiaknál a lágyszövetek úgymond elmozdíthatóak a nyereg útjából, a nőknél azonban nem.

Hogy ülünk a nyergen?

Nyilván számít, hogy milyen pozícióban ülünk a nyergen. Ha olyan biciklink van, amin egyenesen ül az ember, akkor előbb-utóbb azt fogja érezni, hogy a feneke fáj. Ezzel nem igazán lehet mit kezdeni, hiszen attól alakul ki a fájdalom, hogy nagyon sokszor egymás után ütközik az alfelünk a nyereggel.

Ha húsz kilométernél többet tekerünk, szinte biztos, hogy érezni fogjuk. Ez olyan, mintha valami folyamatosan ütögetné a hátsó felünket. Ha egy nap biciklizés után megnézzük, hogy mi a helyzet, akkor előfordulhat, hogy lila foltokat észlelünk kétoldalt.

Ha csak néha-néha ülünk biciklire, akkor esélyes, hogy ezt minden egyes alkalommal tapasztalni fogjuk, de ha sokat tekerünk, akkor egyre kevésbé. A fenékfájást teljesen elkerülni csak akkor lehetne, ha hatalmas szivacsot applikálnánk a nyeregre, és ezen sajnos a biciklisnadrág viselése sem változtat.

A biciklisnadrág arra való, hogy a nemiszerveinket védje az ütésektől és a dörzsölődéstől, hiszen ezek nagyon érzékenyek. Sokan nem tudják, de az ilyen nadrágok alá nem kell fehérneműt felvenni, hiszen annak az anyaga és a varratai hozzájárulnak a gondok kialakulásához.

Fertőzések

A bakteriális és gombás fertőzések elkerülésének érdekében a sportorvosok azt ajánlják, hogy biciklizés előtt semmiképpen se borotváljuk le a bikinivonalunkat. A borotva felsérti a bőrt, ami a biciklin való dörzsölődés hatására még irritáltabbá válik, és ebből a szőrtüszőgyulladástól kezdve egészen a csúnya fertőzésekig, tályogokig bármi kialakulhat.

A felfázós tüneteknek is oka van

Tisztálkodni viszont érdemes, hiszen a folyamatos nyergen való mozgás a bél baktériumait gyakorlatilag átmasszírozza a húgycsőbe, ami miatt ilyenkor felfázásos tüneteket észlelhetünk. Ennek az elkerüléséhez nem kell semmiféle antibakteriális hatású mosakodószer, viszont a női intimmosakodószerek használata nem rossz ötlet.

Ha bőrünk hajlamos a kipirosodásra, akkor kenjük be vastagon például pelenkakrémmel, ez is segíthet: akkora mennyiséget kell használni, hogy a biciklizés után még a zuhany alatt kelljen lemosni a maradékot.

via GIPHY

Alapvetően a bringázás egészségesebb, mint amennyire veszélyes, így, ha kicsit odafigyelünk rá, hogy ne is alakuljon ki semmilyen probléma, a nyeregben is élvezhetjük a nyarat.

Ezeket láttad?

Ezeket olvastad már?

via

címlapfotó: Getty

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...