Azzal, hogy bevásárlás előtt listát írunk a beszerzendő áruról, máris rengeteg időt és pénzt spórolunk. Nem keringünk fejvesztve a sorok között, célirányosan szerezzük be az élelmiszereket és a háztartási cikkeket, elkerüljük az impulzív vásárlást okozta túlköltekezést, röviden tehát a bevásárlólista egyértelműen hasznos dolog.
A jegyzetlapokra és sajtpapírokra írt listákat mára felváltották a telefonos jegyzetek, ez a megoldás pedig több szempontból is hasznunkra vált a bevásárlásnál, így ugyanis kevesebb papírt használunk el, és az esély is kisebb arra, hogy a gondosan összeírt listát otthon hagyjuk az asztalon.
A telefonos listának azonban van egy hátránya is, ugyanis a készüléket állandóan fel kell oldani ahhoz, hogy lássuk a jegyzetet. Bár tudjuk, ez csak néhány másodperces művelet, és az ujjlenyomatos valamint az arcfelismerős telefonok pillanatok alatt feloldják a zárat, a sok 5 másodperces feloldás hosszú percekké adódhat össze.
Másik fontos tényező, hogy sokan még mindig maszkban vásárolnak a boltokban (és ki tudja, nem lesz-e újra kötelező beltéren maszkot viselni), ilyenkor pedig az arcfelismerő funkció értelmét veszti. Mi a - szerintünk - legegyszerűbb (nem éppen Nobel-díjat érdemlő) megoldás?
Írjuk le a bevásárlólistánkat egy jegyzetbe vagy jegyzetben készíthető táblázatba, majd készítsünk róla képernyőfotót, azt pedig állítsuk be fő képernyővédőnek!
Így nem kell állandón feloldani a telefont, elég csak megnyomni a képernyő feloldógombját, máris ott van előtted az egész lista! Ezzel a megoldással tényleg perceket lehet spórolni.
Ezek a trükkök is segíthetnek neked a hétköznapokban: