Így kell hatékonyan takarítani, ha beteg van a házban

Ha valakit a háztartásunkban ledöntött a lábáról a megfázás, az influenza, a covid vagy egy másik fertőző betegség, a legfontosabb, hogy megakadályozzuk a betegség terjedését, és erre egy alapos takarítással is rásegíthetünk.

Tombol a világjárvány, ráadásul sok-sok másik betegség is létezik, ami ágynak dönti az embert. Ha a családunkból valaki gyengélkedik, akkor sincs késő cselekedni: a megfelelő fertőtlenítéssel elkerülhető, hogy mindenki más is megfertőződjön.

A megfelelő fertőtlenítéssel elkerülhető, hogy mindenki más is megfertőződjön

Tisztítószerek

A sima víz és az enyhe tisztítószerek gyakran nem ölik meg a vírusokat és más baktériumokat. Ilyenkor muszáj fertőtlenítőszert használnunk, és követnünk a dobozon található utasításokat. Hagyjuk, hogy dolgozzon magától, majd öblítsük le a felületet tiszta vízzel. Dobjuk el a papírtörlőt, miután befejeztük a törlést, vagy minden használat után mossuk ki a rongyot.

Szivacsot ilyenkor ne használjunk takarításhoz, mert az apró lyukacsok tökéletes tanyát jelenthetnek a baktériumok számára.

Hálószoba

A betegség tovább terjedése és az újrafertőződés megelőzése érdekében fontos az ágynemű fertőtlenítése. Ne felejtsük el a pizsamát sem, és ha egy beteg gyermek plüssállattal alszik, azt is mossuk ki. Viseljünk gumikesztyűt az ágyneműcsere alkalmával, és tartsuk távol az arcunktól és testünktől. Mindig a lehető leghamarabb mossuk ki a textíliákat, amint a beteg egy kicsit is jobban érzi magát. A legjobb, ha a szennyeskosarat is fertőtlenítjük, hogy elkerüljük a többi ruha a keresztszennyeződését.

Ne felejtsük el fertőtleníteni a gyakran megérintett tárgyakat, például a villanykapcsolókat, kilincset és távirányítókat sem, naponta legalább egyszer.

Fürdőszoba

Gyakran töröljük le azokat a felületeket, amiket rengeteget használunk

Használjunk naponta fertőtlenítő tisztítószert a WC fogantyúján, ülőkéjén és fedelén, a kádon és a csapon, a villanykapcsolókon, a kilincseken, illetve a padlón, különös tekintettel a WC környékére. Jelöljünk ki olyan kéztörlőket és fürdőlepedőket, amiket csak a beteg használ, és ezeket naponta cseréljük is ki. Ha a beteg jobban érzi magát, dobjuk el a fogkefét, és mossuk ki a fogkefetartót.

Közös területek

Néha nehéz a beteget – különösen, ha gyerekről beszélünk – a hálószobájába zárni. Távolítsuk el a nehezen mosható díszpárnákat, vagy takarjuk le őket mosható huzatokkal. Gyakran töröljük le azokat a felületeket, amiket rengeteget használunk – például a telefonokat, számítógépeket, távirányítókat, villanykapcsolókat és ajtókilincseket. Ne felejtsük el letörölni azokat az asztalokat sem, amiket a beteg megérinthetett.

A konyhában is fertőtlenítsük azt, amihez a beteg hozzáért

Konyha

A kórokozók terjedésének megelőzése érdekében a beteg személy ne készítsen ételt másoknak, hiszen előfordulhat, hogy még a gondos kézmosás sem elegendő mások védelméhez.

Mivel a konyhában nagyon sok közös használati tárgy és felület található, amelyeken a baktériumok elterjedhetnek, a legjobb, ha a beteget teljesen távol tartjuk egy ideig ettől a helyiségtől.

Gyakran töröljük le az asztalokat, a széktámlákat, a hűtőszekrény fogantyúit, valamint a fiókok és szekrények fogantyúit is fertőtlenítőszerrel, és a beteg által használt összes edényt és evőeszközt is nagy hőfokon mosogassuk el.

Forrásunk volt.


Még több takarítós cikk itt:

Címlapról ajánljuk

További cikkek