A budai Rigó Jancsi cukrászdában a Rákóczi-túrós és a habos túrós mellett az egyik legrégebbi készítmény, ami azóta is elkápráztatja a vevőket. A törzsvendégek kedvence, hiszen nemcsak az íze bomba jó, de az ára is a régi. Hogy tudják ennyiből kihozni, nem tudjuk. A Berliner receptje nem közkincs, de mi kóstolás után kitaláltuk, hogyan készül, nézzétek!
Alaptészta
Egy vékonyka linzerlapon csücsül a masszív középső rész és az azt felülről betakaró aranyló grillázs. Sima linzerrel is működik a Berliner szelet, de dióssal lesz a legjobb, így a 3:2:1-es liszt-vaj-cukor arány első összetevőjét érdemes egy kis finomra darált dióval felütni. Tegyük hűtőbe letakarva, ameddig a többi cucc is elkészül, de legalább egy fél órára, hogy könnyű legyen nyújtani. Ez az adag két sütialaphoz elegendő, de kevesebbet gyúrni belőle felesleges. Másnap szuper diós kekszek sülhettek a maradékból.
Így készült a Berliner, sok-sok dióval:
Töltelék
Zsemlemorzsával is készítik, de a darált háztartási keksz sokkal autentikusabb. Nálunk ment bele tojás, izgultunk, hogy egybetartsa valami, de felesleges volt pánikolni. Sőt, ha csak vízzel húzzuk fel a tölteléket, úgy is megállja a helyét a linzeres alapon. Kakaóból mehet jó sok, a főzött diós krémmel szupermenő lesz a Berlinerünk. Akár sütés nélkül, mint egy kókuszgolyót is összegyúrhatjuk.
Nem rácsos-diós
Sokan rácsos tetőt készítenek hozzá, de a Rigó Jancsi cukiban nincs rajta ilyen, ezért mi sem készítettünk hozzá, így sokkal szaftosabb marad. A plusz kalóriás porcukorszórás ugyan elmarad ebben az esetben, cserébe diós grillázsszórással vigasztalódhatunk. Emiatt hívjuk tripladiós sütinek a szuperszónikus Berliner szeletet.
Fotók és recept: Bagdi Gréta
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több szépség Grétitől: