A mentes banánkenyér is lehet puha és szaftos – Irány a Nosalty TikTok-csatornája a receptért!

A banánkenyér egy szinte elronthatatlan sütemény: bármilyen receptet használunk is, biztos a siker. Azonban az ételérzékenységgel kűzdők sajnos ezt nem mindig mondhatják el. Nos, most nekik (is) hoztunk erre egy megoldást.

A banánkenyeret sokan szeretjük, sokszor sütjük, hiszen egy egyszerű és szinte elronthatatlan édesség. Már egészen népes a mentes receptek tárháza is, ezeknél azonban nem mindegy, hogy mi kerül a keverőtálba, ugyanis a végeredmény könnyen egy fullasztó, száraz, vagy épp ellenkezőleg, egy túl nyers, ragacsos valami lehet. A most következő recept nem akar nagy trükköket bevetni, bár lehet, hogy ebben rejlik a tökéletes mentes banánkenyér titka.

A mentes banánkenyér receptjét ITT találod!

A lényeg a banán

Mármint nyilván, nem lehet nagy titok, hogy a banánkenyér lelkét maga a gyümölcs adja. De nem egészen eeről van szó, hanem inkább arról, hogy nem mindegy, milyen banánt választunk a sütéshez.

A banánkenyér akkor lesz igazán szaftos és puha, valamint határozottan banánízű, ha tökéletesen érett gyümölcsöt használunk hozzá.

Ne legyen túl kemény, szinte még zöld a banán, mert ezt nem fogjuk tudni olyan könnyedén összetörni, valamint ezekben a darabokban a cukor szintje alacsonyabb, mint a korosabb gyümölcsökben. Persze a túlérett, szinte erjedt sem jó út: ettől kellemetlen íze lesz a tésztának. Valahol a kettő között lőjük be a választást.

Vaj helyett olaj

Az olajjal készült sütemények tésztája sokkal omlósabb lesz, és lassabban is szárad ki, mint a vajasaké. Ez azért van, mert az alapból folyékony zsiradék nem szilárdul vissza, miután kihűtöttük a süteményt, hanem puha és omlós marad, akár egy nappal később is.

Kevés keverés

Ugyan gluténmentes lisztkeveréket használunk a finomliszt helyett, itt is érdemes arra figyelni, hogy minél kevesebbett kevergessük, dolgozzuk a masszánkat. Ettől ugyanis nehezebb, masszívabb lesz a kész sütemény.

Készítsünk vegán és gluténmentes banánkenyeret!

Hozzávalók:

3 db banán (érett), 80 ml napraforgó olaj, 100 g nádcukor, 1 teáskanál vaníliaaroma, 5 ml növényi tej (2 evőkanál), 225 g gluténmentes lisztkeverék, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 teáskanál fahéj, 1 csipet só, 50 g aszalt áfonya (1 marék), 50 g banán (banánchips, 1 marék)

Így készíti a banánkenyeret újságírónk, Beni:

@nosalty.hu Nektek milyen ételérzékenységetek van? 😢 #nosalty #tiktokhungary #cooking #bananabread ♬ son original - Titan boy

A banánokat egy tálban összetörjük, majd hozzáadjuk az olajat, cukrot, vaníliaaromát és tejet. Az egészet alaposan összekeverjük.

Egy külön tálban elkeverjük a gluténmentes lisztet a sóval, fahéjjal, szódabikarbónával, és a száraz hozzávalókat a nedvesekhez öntjük. Az egészet gyors mozdulatokkal egyesítjük. Hozzáadjuk a masszához a vörös áfonyát és banánchipset is, és ezekkel is elkeverjük.

A sütőnket előmelegítjük hőlégkeveréssel 180 fokra, és kibélelünk sütőpapírral egy kenyérformát. A masszát elegyengetjük benne, és a forró sütőbe tesszük. A banánkenyeret 50 percig sütjük, majd mielőtt kivennénk, tűpróbával teszteljük. Hagyjuk teljesen kihűlni, és szeletelve tálaljuk.

A vegán és gluténmentes banánkenyér teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Ezeket a recepteket is érdemes kipróbálni:

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Itt a válasz, miért kínálnak vizet a kávé mellé: ez...

A kávézóban és cukrászdában rendelt kávé mellé szinte mindig érkezik egy kis pohár víz is. Sokan gondolják úgy, hogy mindez a kávé vízhajtó hatása miatt jár a rendelt ital mellé, ami a koffeines ital elfogyasztása után tesz jó szolgálatot. De valójában teljesen másról van szó.

Rájöttem, mi a nagymamák kelt tésztájának titka: Így lesz a...

Amikor én buktát sütök, az sosem lesz ugyanolyan, mint a nagymamámé – még akkor sem, ha végigtelefonáljuk az egész folyamatot. Miért lehet ez, és van-e remény azok számára, akik szeretnének ugyanolyan kelt tésztát készíteni, mint amit a dédijüknél, mamájuknál kóstoltak? Ezekre a kérdésekre kerestem a választ…azt azonban nem ígérem, hogy meg is találtam.