Félreértés ne essék: nem tartozom azok közé, aki a gyerekeit kekszekkel, sütikkel, édességekkel tömi, de a tiltásuk mellett sem vagyok. Itt is – ahogy az élet más területein – meg kell találnunk az arany középutat, ami gyerekek esetében talán a legnehezebb, hiszen a felelősség egyedül a miénk.
Az évek alatt arra jutottam, hogy ha már egyszer édességet esznek, akkor az legyen házi készítésű, E-, és minden egyéb nemkívánatos anyagtól mentes. Például sütök nekik babapiskótát – egyéves kortól ajánlott –, aminek az íze megtévesztésig hasonlít a boltiéra, de ezt legalább nyugodt szívvel tudom majd a kis kezükbe adni, tudva, mi van benne.
Még több babakonyha recept itt!
Bár első ránézésre soknak tűnhetnek a hozzávalók, de nem érdemes a megadott mennyiségnél kevesebbet készíteni, ez persze nem azt jelenti, hogy egyszerre tömje magába az aprónép az összeset. A megmaradt babapiskóták egy légmentesen lezárt dobozban sokáig kitűnően tárolhatóak, a későbbiekben pedig a belőle készített tiramisuval meglephetjük a kedvesünket. Tapasztalatból tudom, nem győznek majd nekünk hálálkodni. A siker nem marad el, garantálom! :)
Hozzávalók kb. 50 db-hoz:
- 4 egész tojás
- csipetnyi só
- 10 dkg nádcukor
- 1 tasak vaníliás cukor
- 12,5 dkg finomliszt
- 2 evőkanálnyi porcukor
Elkészítés:
- A tojásfehérjéket kemény habbá verjük a só hozzáadásával. A végén hozzáadjuk a cukor harmadát, és tovább verjük, amíg szép fényes nem lesz a hab.
- A tojások sárgáit egy másik tálban a maradék cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük. A lisztet átszitáljuk és a kemény tojáshabbal felváltva, több részletben hozzádolgozzuk a cukros tojáshoz.
- A masszát habzsákba töltve sütőpapírral bélelt tepsire 10 centis babapiskóta formákat nyomunk. (Ne adjuk fel, néhány darab után ráérzünk, és szabályos babapiskótaformákat tudunk alkotni.)
- Meghintjük a tetejüket porcukorral és 160 fokos sütőben légkeverésen 12 perc alatt világosra sütjük.
- Rácsra kiszedve hűlni hagyjuk.
- A kihűlt babapiskótákat légmentesen záródó dobozban tároljuk.