KRÓM – a vércukorszint-stabilizáló
A krómnak hatalmas szerepe van abban, hogy normális tartományban legyen a vércukorszinted. Mindezt úgy éri el, hogy az inzulin hatását javítva segít eljuttatni a glükózt a véráramból a sejtekbe, ahol a cukor energiává alakul át. A stabil vércukorszint csökkenti az étvágyat, illetve a cukros ételek iránti sóvárgást.
Így pótold:
Fantasztikus krómforrás a teljes kiőrlésű gabonák, a paradicsom, a marhahús, a szőlő vagy a brokkoli.
KÁLIUM – a puffadáscsökkentő
A kálium segít abban, hogy csökkentsd a szervezetedben a puffadást. Mindezt úgy éri el, hogy a túlzott sófogyasztás okozta vízvisszatartást megszünteti azáltal, hogy a felgyülemlett vizet kihajtja a szervezetből.
Így pótold:
A legkönnyebben tejtermékekkel, húsokkal, petrezselyemzölddel, banánnal, sárgaborsóval, csicseriborsóval, édesburgonyával, fejtett babbal, vagy vargányával, csiperkével töltheted fel a káliumszükségleteidet.
MAGNÉZIUM – az inzulin támogatója
A magnézium több módon is támogatja a fogyókúrádat. Egyrészt segíti levinni a stressz-szintedet, ami miatt éhesebb lehetsz, illetve az inzulin támogatásával segít szabályozni a glükóz vérszintjét, így képes meggátolni a 2-es cukorbetegség első lépcsőjét, az inzulinrezisztenciát.
Így pótold:
Itt is a zöld levelek lesznek a segítségedre, jöhet a spenót, rukkola, sóska és kelkáposzta minden mennyiségben. Ha ezeket nem szereted, akkor remek magnéziumforrásnak számítanak még az olajos magvak, a hüvelyesek és a teljes kiőrlésű gabonafélék.
KÁLCIUM – csökkenti az evés utáni vágyat
A kálcium nemcsak a csontokat támogatja, de csökkenti az evés utáni vágyunkat is, ha megfelelő mennyiséget viszünk be belőle. Átlagosan 1000 mg-ot érdemes fogyasztani belőle naponta.
Így pótold:
Természetesen a tejtermékeknek magas a kálciumtartalma, ezt tudjuk, de a mákban, a halfélékben, az olajos magvakban és a hüvelyesekben is sok van belőle.
Még néhány fontos cikk, ha éppen fogyókúrázol: