A korábban titkolt beszállítói árak az árrésstop bevezetésével szinte azonnal nyilvánvalóvá váltak az érintett termékeknél.

A kereskedők korábban nem véletlenül nem hozták nyilvánosságra a kereskedőknek továbbadott termékeik árát:
- ennek ismeretében az egyes üzletláncok megnézhetik, hogy nem jártak-e rosszabbul, mint más kereskedők,
- ráadásul az így kapott ár a külföldi gyártóknak is beszédes, hiszen könnyen visszaélhetnek a helyzettel, és maguk mögé utasíthatják a magyar gyártókat.
Az árrésstopot azért vezette be a kormány március 17-én, hogy az egyre növekvő inflációt és a kiskereskedelmet visszafogja, azonban ezzel a lépéssel nemcsak a láncok kerültek nehéz helyzetbe, hanem a magyar élelmiszeripar is.
Így derült fény a beszállítói árakra az árrésstop bevezetésével
A beszállítói árakat úgy tudjuk kiszámolni akár mi is, hogy az érintett termékek kapcsán a maximális árrés 10 százalék, és az áfa ismeretében (5 vagy 18 vagy 27 százalék) a fogyasztói árból könnyű visszafejteni mennyi volt a beszállítói ár. Így megtudjuk, hogy az ártárgyalások végén végül mennyiért adta az élelmiszeripari szereplő a kiskereskedelmi egységnek az adott árut.
Ez komoly információforrást jelent a külföldi gyártóknak, de az egyes kiskereskedelmi szereplőknek is. Az egyik lánc így láthatja, hogy az élelmiszeripari szereplő mennyiért adja az adott terméket a másik láncnak
- mondta a portálnak a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének elnöke.
Így, ha kiderül, hogy az egyik láncnak olcsóbban adja, akkor utóbbi követelheti, hogy neki is csökkentsék az árat, amit egyébként sok minden befolyásol, például a vásárolt mennyiség.
Még több friss cikk:
Hozzászólások (0)
A hozzászólás íráshoz belépés szükséges!