Amerika kirántotta az olaszok kedvencét: íme a RÁNTOTT RAVIOLI!

Az amerikaiak tényleg képesek olyasmit tenni az európai receptekkel, hogy az ember vagy teljesen kiakad, vagy odáig lesz. Mi utóbbit éltük át a rántott raviolival!

Ez az extrán ropogósra sült tésztabatyu, azaz a rántott ravioli eredetileg a Missouri állambeli St. Louis egyik specialitásaként mutatkozott be, és tökéletesen megállta/ja a helyét az éttermekben, mint olasz előétel.

Marhahússal és sajttal töltik (bár csirkével, spenóttal is lehet), majd kenyérmorzsába panírozzák, bő olajban arany barnára sütik, végül frissen reszelt parmezánnal és csípős, fokhagymás paradicsomszósszal, úgynevezett marinaraval tálalják.

A ropogós prézlis bunda és az ízekben gazdag paradicsomszósz kombinációjának, valljuk be, nem lehet ellenállni, és nem is akarunk. Minden benne van, ami garantál egy ropogós-tunkolós gasztronómiai élményt.

Rántott ravioli Marinara szósszal

St. Louis-ban a különböző élelmiszerboltok meglehetősen jó minőségű raviolikat kínálnak, melyeket a helyiek előszeretettel vásárolnak, hogy otthon egyszerűen bepanírozzák és kirántsák maguknak. Viszont a legjobb hely St. Louis-ban, ahol rántott ravioli-ba futhatunk,az aCunetto, azaz „Tészta Háza” nevezetű étterem, amely 1972 óta működik, és nagyszerű, autentikus olasz ételeket kínál megfizethető áron. A hely a turisták és a helyiek nagy kedvence.

Mint említettem, a ravioli kísérője egy fűszeres paradicsomszósz, a nápolyi kikötők sztárja, azaz a marinara. Annyiban különbözik a klasszikus paradicsomszósztól, hogy mindig ételekhez társítják, ilyen például „ravioli alla Marinara.”Kicsit könnyedebb, a paradicsomon, fokhagymán, hagymán és fűszernövényeken kívül kapri- és olívabogyót, illetve további fűszereket, vörösbort, és olykor szardellát is tartalmazhat.

Fő alapanyaga, a tűzpiros paradicsom Spanyolországból érkezett Nápolyba a 17. században. A helyi tengerészek készítettek belőle először szószt, amiből hosszú hajóutakra spájzoltak be nagy mennyiségben. Előnye, hogy magas savtartalma miatt nehezen romlik meg, és vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag.

1692-ben került ki a nápolyi kikötőből és mutatkozott be a szélesebb közönségnek, meghódította a déli, majd a kissé kényes észak-olasz konyhát is, aztán pedig az egész világot.

Egy valami biztos: a baráti, családi vagy akár munkahelyi összejövetelek népszerű fogásai a mártogatós falatkák, és ha a társaságban vannak húsimádók is, ez óriás kedvencük lehet!

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Egyszerű csokis perec

Igen, ezt a retro édességet otthon, a saját konyhánkban is elkészíthetjük: omlós tésztája, roppanós csokiborítása rögtön visszarepít minden beleharapót a rég elfeledett ...

Sajtos perec omlósan

A legédesebb sós vendégváró receptjét találhatjuk itt: a klasszikus sajtos perecét. Omlós tésztából készül, kiszúrásához egy különleges forma kell, de ezt leszámítva ...

Címlapról ajánljuk

„Ordibálhatsz, csak nem biztos, hogy ezt tolerálni fogják, és a...

Nem tervezte, hogy a szakácspályára lépjen, az újranyitást követően mégis az ő vezetésével kapott 2022-ben ismét Michelin-csillagot a Babel, amit tavaly is megtartottak. Szentesi Évával közös videósorozatuk, a Ki főzte? keretében már belekóstolt, milyen is egy kamerával farkasszemet nézni, de igazi mélyvíz volt számára a konyha után egy televíziós műsorban dolgozni. A Konyhafőnök új évadában a szintén Michelin-csillagos SALT séfjével, Tóth Szilárddal együtt csatlakozott a zsűrihez Kaszás Kornél, a Babel séfje. Vele beszélgettünk.

Szász Nóri

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...