Az almaecetet sokan bevetik, ha szeretnének egy-két felesleges kilótól megszabadulni, azonban ennél sokkal többet tud a fermentálás útján előállított „almalé". Az alma összezúzása után élesztőt adnak hozzá, hogy felgyorsítsák az erjedési folyamatot, így a cukor néhány héten belül alkohollá alakul - így készül az almacet, melynek mutatjuk is 4 áldásos hatását!
Kattints a galériára, és ismerd meg az almaecet jótékony hatásait!
Az almaecet 4 jótékony hatása, amivel karbantartja a tested
1. Emésztést segítő
Mielőtt belevágnánk az almaecet rendszeres fogyasztásába, fontos tudni, hogy vízzel hígított formában fogyasszunk naponta egy kiskanálnyit. Mivel az almaecet probiotikumban bővelkedik, ezért az emésztőrendszered is hálás lesz érte. Az üveg alján megülő zavaros, sűrűbb anyagtól sem kell megriadni, sőt, ha tehetjük, válasszunk ilyet. Az anyaecet néven ismert baktériumokból álló kultúra még több probiotikumot és hasznos vegyületet tartalmaz.
2. Vércukorszint-szabályzó
Több tanulmány alátámasztotta már az almaecet vércukorszintre gyakorolt pozitív hatását. A benne rejlő ecetsav lassítja a szénhidrátok emésztését, ezzel egyenletesebben juttatja a cukrot a véráramba, és kiegyensúlyozottabb vércukorszintet eredményez. A legjobb, ha étkezés előtt 15 perccel vesszük magunkhoz a hígított almaecetet.
3. Koleszterinszint-csökkentő
Az almaecet kiváló, ha tudjuk, hogy magas a koleszterinszintünk. Önmagában nem elég a rendszeres fogyasztása, hiszen nem képes ellensúlyozni a feldolgozott élelmiszerekben lévő rossz zsírok mennyiségét, de képes csökkenteni a trigliceridek szintjét. Ezzel védi a szív- és érrendszer egészségét is.
4. Antibakteriális hatású
Az almaecet nemcsak az élelmiszeriparban, hanem a szépségápolás terén is használt alapanyag. Fejbőrünkre kenve kiválóan szabályozza a faggyútermelést, antibakteriális hatása miatt pedig korpásodás ellen is jól alkalmazható. A kemény csapvíz negatív hatásait is enyhíti, ha samponozás után közvetlenül a hajunkra kenjük, mert fényesebb és puhább szerkezetű lesz tőle.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: