A húsleves leve és az alaplé is kiváló, hogy magasabbra szintre emeljünk egy mártást, pörköltet vagy akár rizottót. Bár hasonló az alaplé és a húsleves, és bizonyos helyzetekben felcserélhetőek, azért mégsem minden esetben. Ha eddig nem tudtad, mi a különbség a kettő között, akkor görgess lejjebb.
Húsleves
A húslevest talán nem kell bemutatni senkinek: zöldségek és valamilyen (csontos) hús alacsony lángon fő hosszú órákig. A húsleves legtöbbször csirkéből, marhából, ritkábban sertésből készül, sok zöldséggel. Az alap zöldségek és fűszerek a következők: zellergumó, sárga- és fehérrépa, hagyma, só, bors, friss petrezselyem.
Alaplé
Az alaplé nagyban hasonlít a húsleveshez, de ehhez felhasználhatunk mindenféle „zöldséghulladékot”, illetve az alaplé fajtájától függően csontokat és nyesedéket. A csontoknak köszönhetően kocsonyás állagot is kaphatunk, ami kiváló sűrítőszer. A fűszerekkel óvatosan, hiszen az alaplevet egy másik ételhez adjuk hozzá később.
A húsleves és az alaplé közti különbségek az összetevőkben, a főzés módjában, az ebből eredő ízben és állagban mutatkoznak meg. Az alapléhez nem kell sót és fűszereket adni, mély ízét a csontokból kifőtt aromák adják. Sűrű állagát pedig a csontokból kifőtt kollagénnek köszönheti. A húsleves főzési ideje kevesebb (hústól is függ), mint az alaplé elkészítési ideje. A húsleves (leve) elsősorban levesek alapjaként funkcionál a legjobban, az alaplé pedig szószok, tészták és köretfélék főzéséhez a legjobb.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: