3 alapanyag, amit télen is termeszthetsz a lakásodban

Nem kell lemondanod télen sem az otthon termesztett alapanyagokról, hiszen van pár zöldség és gyümölcs, aminek egy részét át tudod teleltetni a lakásodban, így a hideg évszakok alatt frissen termett finomságaid lehetnek otthon.

Az otthon megtermesztett gyümölcsnél és zöldségnél nincs finomabb, nemde? Szerencsére manapság egyre többen kísérleteznek otthon megtermeszteni az alapanyagokat maguknak, azonban a hideg idő beköszöntével erről le kell mondaniuk. Pedig ennek nem kell így lennie, hiszen vannak olyan növények, amik télen, a lakás ablakpárkányán vagy az ablak közelében is megteremnek.

Fűszerek

A fűszernövények például tipikusan olyan növények, amik a lakásban is jól érzik magukat. Persze nem mindegyiket érdemes bevinni, az olyan egynyárikkal, mint a kapor, a borágó, a turbolya, nem érdemes foglalkozni.

Azonban a kakukkfű, a zsálya, a bazsalikom, a menta, a rozmaring, a snidling vagy metélőhagyma, a petrezselyem, a koriander és az oregánó télen is életben tarthatók.

Fontos azonban, hogy a fűszernövények nagy fényigényűek, illetve a száraz, meleg levegő miatt lehetséges, hogy hamarabb kiszáradnak, mint amit megszokhattál, így többször kell majd locsolnod.

3 alapanyag, amit télen is termeszthetsz a lakásodban

Koktélparadicsom

Bizony, a friss paradicsomról sem kell lemondanod a télen, bár szükséged lesz mesterséges fényre. Összesen 16 órára van szükségük naponta, és éjjel legalább 16 fokos, nappal pedig 23-26 fűtött helyiségben kell tartanod őket. Ha belevágnál a paradicsomtermesztésbe, akkor érdemes lehet chilipaprikákat is ültetned, hiszen ugyanolyan környezetet szeretnek, mint a koktélparadicsom.

A paradicsomról sem kell lemondanunk télen

Csírák

A csírákat a legkönnyebb lakásban növeszteni, hiszen egyszerűen elkészíthetjük a csíráztató készüléket sajátkezüleg.

Ne ijedj meg ettől, hiszen gyerekkorodban már biztosan csíráztattál környezetismeret órán.

Mosd meg a magokat, tedd befőttes üvegbe, majd öntsd fel annyi vízzel, amennyi ellepi őket. Hagyd őket ázni, közben gumizd a gézlapot az üveg szájára, majd öntsd ki a vizet a gézzel fedett üvegből. Végül tedd az üveget meleg, de ne napos helyre.  2-3 naponta érdemes kézmeleg vízzel átöblíteni a magokat, majd kb. ugyanennyi idő alatt a legtöbb zöldség magja ehető csíraformát is ölt.

A csírákkal lesz a legegyszerűbb dolgod

Forrásunk volt.


Még több kert:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...