Tény, hogy a nátrium létfontosságú ásványi anyag, ami elősegíti a megfelelő hidratációt, a folyadékegyensúlyt, valamint az izmok és az idegek működését. Ugyanakkor túlzott fogyasztása egészségügyi kockázatokat hordozhat, például magas vérnyomást eredményezhet, ami a szívbetegségek és a stroke egyik fő kockázati tényezője.
Ugyanakkor a sajt számos előnyös tápanyagot is kínál a szervezet számára. A tejtermékek, beleértve a sajtot is, különösen gazdagok kalciumban, ami a csontok és a fogak egészségének megőrzéséről ismert. De ez az ásványi anyag létfontosságú szerepet játszik a véralvadásban, az idegi ingerületátvitelben és az izomműködésben is.
Emellett jelentős mennyiségű fehérje is található a sajtokban, ami segíti a test szöveteinek növekedésében, fejlődésében és regenerálódásában.
Továbbá remek B12-vitamin-forrás is, így támogatja az energiatermelést és a vörösvértestek képződését. Ezen kívül található még benne foszfor, cink, A-vitamin és némelyikben nem kevés probiotikum is, amelyek együtt segítik a csontok, az immunrendszer, a látás, a sejtek és a bélrendszer egészségét.
Nem érdemes tehát ezt az alapanyagot teljesen kizárni az étrendünkből – illetve talán lehetetlen is lenne, hiszen annyira finom. Amit viszont megtehetünk, hogy olyan típusokat építünk be az étrendünkbe, amelyeknek alacsony a nátriumtartalma – és ezeket fogyasztva is odafigyelünk a mértéktartásra.
Kattints a galériára, és tudd meg, mely sajtoknak van alacsony nátriumtartalma!
Még több az egészségről: