A National Institute For Health Research arra volt kíváncsi, hogy milyen módon befolyásolja a járásunk sebessége az életünk hosszát. Ehhez 475 000 embert kérdeztek meg, és az ő adataikat kielemezve jutottak arra a meglepő eredményre, hogy a sietők a cammogókkal ellentétben jóval tovább élnek.
Ez azonban még nem minden: a feltételezettel ellentétben a gyorsan gyaloglók testsúlytól függetlenül éltek hosszabb ideig, azaz a túlsúlyos, de gyorsan gyalogló emberek is tovább éltek, mint azok, akik lassan haladnak.
A legrosszabb eredményt az ideális testsúly alatti súllyal rendelkező megkérdezettek mutatták fel, akik emellett még lassan is mennek: nekik a legalacsonyabb a várható élettartamuk.
A kutatók ezekből az eredményekből arra következtettek, hogy a hosszú élet szempontjából az a fontos tényező, hogy milyen fizikai állapotban van a testünk, és hogy milyen módon tudjuk a mindennapi tevékenységeinket elvégezni. A kutatás egyik vezetője egy sajtóközleményben ezt mondta:
„Az eredményeink abban segítenek, hogy egyértelművé teszik, hogy a fizikai jólétet összehasonlítva a testsúllyal, az előbbi sokkal fontosabb tényező, ha a várható élettartamról van szó.”
Így tehát érdemes sokat sétálni, ami eleve jót tesz az egészségnek, és ha bírjuk, akkor szedjük a lábunkat közben.
Ezeket olvastad már?
Ezek a legjobb házi tippek, ha megy a hasunk
Ezek a legjobban bevált házi módszerek, amelyekkel gyorsan enyhíteni tudjuk a kellemetlen tüneteket, kímélve a hasunkat és az emésztésünket.
NosaltyMit tehetsz, ha hurutos köhögésed van?
Nem kell azonnal a patikába rohanni köptetőért, segítünk pár tippel!
NosaltyEz segít, ha piros és/vagy rosaceás az arcbőröd
Elmondjuk, milyen ápolási rutinokkal kezelhető a rosacea, ez az elég sokakat érintő bőrbetegség.
NosaltyNe hagyd, hogy gőzkamrává váljon a lakásod a ruhaszárítástól
Ha rendszeresen bent szárítjuk a ruháinkat, és nem figyelünk oda, penészedni fognak a falak.
NosaltySzerző: Kessel Krisztina