Szomorú: a WHO szerint is jobb, ha idén magányosan karácsonyozunk

Sajnos ideje szembenéznünk azzal a ténnyel, amit hónapok óta sejtünk, csak tologatjuk-odázzuk magunkban a beismerést: úgy tűnik, már "hivatalosan is" az a jó döntés, ha idén kihagyjuk a családi karácsonyozást.

Természetesen nem kell kiforgatni a fenti állítást, mert fontos, hogy ez az egész problémakör abszolút saját felelősség és egyéni döntés kérdése - ergo senki, (egyelőre?) még a kormány sem tiltja, hogy átmenjünk a szüleinkhez, viszont - ahogy a 444 is írja - számolnunk kell azzal az eshetőséggel, hogy hazahurcoljuk a vírust. Ez tény, mindenki tudja. Tesztek ide, maszkok oda, mindig ott lesz az az 1% esély, hogy mi van, ha én vittem haza.

A döntés egyéni, de jobb alaposan végiggondolni, megéri-e az a pár nap együtt

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a kormányokra bízza az ünnepekkel kapcsolatos intézkedéseket, de felhívja a figyelmet arra, hogy USA- és Európa-szerte eléggé súlyos a helyzet, a kórházak pedig egyre telnek. A WHO inkább a családi cyberkommunikációt, csetet, videóhívást, skype-olást, telefonálást szorgalmazza, hogy rokonaink biztonságban legyenek - természetesen ez azokra vonatkozik, akik nem élnek alapból egy fedél alatt.

„Nincs kockázatmentes lehetőség. Magasabb és alacsonyabb kockázat van” - ezekkel a súlyos szavakkal fogalmazott Maria Van Kerkhove, a WHO epidemiológusa, aki szerint tehát sajnos jobb, ha idén, a koronavírus miatt külön karácsonyozunk.

Az egyéni döntéshozatalkor pedig felmerül az egyetlen kérdés, aminek fel kell merülnie:

mi fontosabb?

Ajándékozni ettől még lehet - küldhetünk futárral csomagot, de a küszöbre is letehetjük a nekik sütött bejglit!
(fotó via)

Hogy ebben az elátkozott, elszigetelődött, elmagányosodott, kiégett 2020-as évben legalább az utolsó szalmaszál, a karácsony ünnepe "normális" legyen, amikor végre kisírhatjuk-ehetjük-ihatjuk magunkat egymás vállán, miközben árad a csillagszóróillat, sül a hal, és Reszkessetek betörők megy, vagy az, hogy 100%-ban biztonságban tudhassuk azokat, akiket (ideális esetben) legjobban szeretünk. Talán az utóbbi a legjobb ajándék, nincs nagyon mit szépíteni ezen.

Idén süssünk-főzzünk magunknak, vagy tegyük szeretteink küszöbére kedvencüket:

A felelősség egyéni és súlyos, ezt nem vitatjuk, a magányérzés szintén - viszont öröm az ürömben, hogy egy jó adag jövőbeni bűntudat és szorongás is köddé válhat, ha azt választjuk, hogy idén NEM megyünk át idős szüleinkhez, nagyszüleinkhez, várandós nővérünkhöz, beteg vagy exbeteg rokonunkhoz karácsonyozni. Végülis csak pár napról van szó, a majonézes krumpli pedig tavasszal is ugyanolyan finom lesz, ha bepótolnánk - sőt, csak magunknak is elkészíthetjük! És úgyse volt még márciusban karácsony...

Ti hogy döntötök? (A cikk írója szintén idős szülei kérésére és saját belátása szerint is inkább otthon marad...)

Ezeket olvastad már?

Címlapfotó via.

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...