Nemrég az Ízhuszáron is megmutattuk nektek a kedvenc békebeli cukrászdáinkat a Fortepanról - volt ott balatoni, Budapest körúti és dunaújvárosi cuki is, mi pedig elindultunk a noszalgiavonaton, és úgy tűnik, nincs megállás! Most éttermekről készült nosztalgikus képeket válogattam nektek össze, több mint száz évre visszamenőleg - a legrégebbi, étterem keresőszóval kapott fotótalálat a Fortepanon 1900-as!
Felkészültél a múltidézésre?
Ez nem más, mint a mai
Danubius Hotel az V. kerületben. A fotó valamikor 1890 és 1900 között készült, az egykori Hungária Szálló éttermében. Díszes csillárok, szobrok, katonás teríték - a századeleji Budapest tipikus enteriőrje.
Felismered a hátteret? Bizony, az ott a Vajdahunyad vára a Városligetben, a képen pedig ma is üzemelő
Tóterasz Étterem személyzete pózol - ez a vendéglő a mai napig a liget szíve.
Ez pedig nem más, mint az egykori Béke Szálló étterme, láthatóan fontos vendégekkel és díszvacsorával. És hogy hogy hívják az 1937-es képen látható szálloda utódját ma? Radisson Blu Béke Hotel!
Még egyszer Városliget, ugyanis szintén a mai napig üzemel a legendás
Gundel. Így nézett ki 1957- ben a magyar gasztronómia egyik fellegvára.
1968-ban már javában zajlott a menzáztatás, ezekben a közétkezdékben a korszak jellegzetes magyaros ételeit lehetett fogyasztani. Neveztük őket kifőzdének, kantinnak, menzának is.
Bár ma már nem így néznek ki a Déli pályaudvar büféi, az enteriőr ma is nagyon jellegzetes. 1976-ban nagyon komolyan vették az utasok profi ellátását!
Az ország első japán étterme, 1986-ból. Tradicionális berendezés, itt minden az autentikus fogyasztást szolgálta, hogy aztán az étterem a VIII. kerületből hamarosan a Rózsadombra költözzön. Ma is működik, a
Fuji Japán Étterem kultuszt teremtett maga köré.
Az ország első Mekije 1988-ban, a Régiposta utcában, ma is üzemel. Az akkor már egyre kevésbé hanyatlónak tekintett Nyugat hazánkba is begyűrűzött!
A János Kórház dolgozói ebédelnek egy 1989-es fotón.
Ezeket olvastad már?