1. Előre öblítesz
Ne csinálj magadnak plusz munkát - arra van a mosogatógép, hogy neked ne kelljen előtte mosogatnod. Csak a nagyobb ételmaradékoktól válj meg. Hagyd meg az értékes vizet és munkát a gépnek.
2. Minden egy irányba néz
Ne nézzen minden edény egy irányba bepakoláskor - a víz sugarának iránya is fontos, szóval egymással szembe is rakosgasd az edényeket.
Így pakolj a gépedbe!
3. A nagy edényeket középre halmozod
A nagyobb edényeket, lábosokat, keverőtálakat NE középre rakd, mert blokkolhatják a vízsugarat, hanem a szélére és alulra, lefelé fordítva, ahol a legforróbb a víz.
4. Az evőeszközöket túlzsúfolod
Ha túlzsúfolod az evőeszközöket a tartóban, a kések és villák fogazatai között nehezebb lesz a megfelelő tisztítás. Arra is figyelj, hogy ha lehet, a villák ne lefele fordított fejjel álljanak.
5. Nem megfelelő szögben pakolsz
A poharakat, bögréket, öblös tálakat ne csak szimplán lefelé fordítva, hanem lejtősen, döntve pakold a gépbe, hogy érje őket a vízsugár alulról, és helyet is spórolj.
6. Az ételhordókat alulra rakod
A legtöbb mosogatógépben alul van a fűtőszál, így ott a legmelegebb a víz is, ezért a műanyag edényeket ajánlatos felülre rakni, mert lent megolvadhatnak, eldeformálódhatnak.
+ tipp: mind a fa, mind a műanyag vágódeszka elgörbülhet a gépben. A fa edényeket amúgy is inkább kézzel mosd.
Ha megvannak az alap tisztítószereid, könnyebb a főzés utáni nagytakarítás a konyhában!
7. Nem ellenőrzöd a szórókarokat, a tablettatartó fedelét
A gép elindítása előtt érdemes megnézni, hogy a szórókarok apró lukai nem tömődtek-e el (például citrommaggal, keményebb ételmaradékkal), illetve hogy a kapszulatartó kis fedele megfelelően nyílik-e.
8. Nem használsz öblítőszert a foltok ellen
Használj mosogatópéphez való öblítőszert - gyorsítja a szárítási folyamatot azáltal, hogy minimálisra csökkenti a foltok képződését az edényeken és a mosogatógép belsejében.