Tudom, mindig mindenki siet és nincs idegzete még ezzel “az ökodologgal” is foglalatoskodni, pedig ha csak kicsit figyelne oda mindenki, sokkal kevesebb szemetet termelnénk. Íme néhány apróság, amit mi is alkalmazunk a mindennapjainkban, és amelyek könnyen beépíthetőek a napi szokásokba - ezekkel már sokat tehetünk egy tudatosabb világért.
Csakis papírba!
Ha nagyobb üzletben vásárolsz pékárut, a nejlon helyett válassz papírzacskót! Ma már egyre több áruház helyezi ki az árupult mellé a papírból készült csomagolóanyagokat is. A zöldlobbi hatással van tehát - eddig a magas költségekre hivatkozva a szupermarketek nem voltak hajlandóak papírzacskókat kitenni.
Újracsomagolás
Zöldségek és gyümölcsök válogatásakor ne vegyél elő újabb és újabb nejlont, hanem a korábbról megmaradt, már használt zacskókat használd újra. Vidd őket magaddal otthonról!
Szatyrot otthonról
Ha már az otthonról hozható tárgyakról beszélünk: ne feledkezz el a bevásárlószatyorról! Ez rosszabb esetben reklámképpel ellátott nejlon - ehelyett javasoljuk, hogy rendszeresíts egy erre a célra tartott textil táskát, alkalomadtán ugye többet is, nagy bevásárlásnál szükség lehet rájuk.
Elemgyűjés
Az elemeket, amiket már nem használsz, ne a kukába dobd! Elemgyűjtőket ma már nagyon sok boltban találsz, de az interneten is tájékozódhatsz, hova vidd őket, ha már nem veszed hasznukat. Egyébként nagyon okos dolog a tölthető elem!
Megmaradt gyógyszer sorsa
Hasonlóképpen járj el a gyógyszerekkel! Ha lejárt a szavatosságuk, vagy egyszerűen csak megmaradtak és már nincsen rájuk szükséged, kizárólag gyógyszertárban válj meg tőlük! Ne dobd őket a kukába, mert egyrészt nagyon környezetszennyezőek, másrészt illetéktelen kezekbe kerülhetnek.
Dobd bele!
Ha piacon vásárolsz, nem kell mindent zacskóba tenni! Figyeld meg, a rutinos piacozók már nem bajlódnak a csomagolással - káposzta, krumpli, gyümölcsök mind-mind nejlon nélkül kerülnek a szatyrukba, táskájukba, kosarukba.