Szóval lényeg a lényeg - fagyasztót üríteni, leengedni, hótalanítani, vagy egyszerűen csak rendeltetésszerűen használni, hogy mindenről mindig tudd, micsoda, mikor tetted el, és hogy pörkölt van-e benne vagy bébispenót, az egy feladat. Ehhez a rendszerezéshez adunk most pár logikusnak tűnő tanácsot, figyelem:
1. Mi mehet a jégre?
A tejtermékek, tejszínes, habart ételek nem bírják a gyűrődést a fagyban, de a magas víztartalmú gyümölcsök és zöldségek (pl. salátafélék, dinnye) is jobban örülnek, ha kihagyod őket a fagyasztós buliból.
Olajos magvak (pl. dió, ami így nem lesz avas), bogyós gyümölcsök, alaplevek, pörkölt alapú ételek és levesek, tenger gyümölcsei, nyers húsok és halak, vagy a kenyér is mehetnek a jégre.
Ezt láttad?
De miért fagynak meg a hűtőmben az ételek kéretlenül?
2. Porciózz
Tuti, hogy jártál már úgy, hogy szépen lefagyasztottad a maradék csirkemellfilét vagy a fél kilónyi darált húst, aztán, mikor csak egy adagra való kellett volna legközelebb, szidtad magad rendesen. Szóval érdemes mindenből adagokat porciózni, mert egy tömbből nehezen tudsz majd lefaragni, és a kenyeret is szeletelve vagy kisebb darabokban eltenni.
3. Laposan
Csak laposan - legyen ez a jelszavad, főleg, ha helyhiányod van. Kerüld a nagy, bumszli, dundi csomagokat és dobozokat, és ha lehet, lapítsd ki a folpackba vagy zacsiba eltett húst, halat, zöldségeket, így többet tudsz egymásra helyezni.
4. Fiókok
Ha elég nagy a fagyasztód, szerezz be műanyag rendszerezőket, fiókokat, hogy ne legyen minden egy kupacban: mehetnek egy helyre a zöldségek, másikba a húsok, stb. Kategóriák szerint.
5. Ne tárolj fagyit az ajóban
Ha olyan fagyasztód van, aminek ajtajában is vannak rekeszek, oda azokat a termékeket rakd, amik nem igényelnek igazán mély hűtést, hiszen az a legmelegebb részleg. Így a fagyit mondjuk ne oda tedd, mert nem tesz jót a minőségének az esetleges felolvadás-újrafagyás. Ami mehet, az mondjuk a tömény (alkohol) vagy például a dió, mogyoró.
6. A legfontosabb: címkézz!
És minél többen vagytok a családban, annál fontosabb. Annyi minden halmozódik fel idővel, hogy lövésed se lesz címke (azaz név és dátum!!!) nélkül, mi az és mikori. Szóval hacsak nem akarsz gulyáslevest felolvasztani a darált hús helyett, címkézz.
Ezeket láttad?
Ezeket olvastad már?
Így írj bevásárlólistát okosan - segítünk benne
Ahány ház, annyi szokás. Ez a mondás a bevásárlólisták készítésére is igaz. Itt az ideje, hogy rátalálj a számodra legmegfelelőbb módszerre. Nálad melyik vált be a 4 közül?
adminErre is jó a szódabikarbóna!
11 hasznos tanács mindenkinek, aki szereti az egyszerű, olcsó, természetes megoldásokat, ha takarításról van szó. Főszerepben a jó öreg, de mindig megújuló szódabikarbóna.
Brecz Judit9 újabb szemfüles konyhapraktika
Egy csokorban ismét 9 „jó, ha tudod tipp” a konyhába, a takarításhoz, a rendrakáshoz. Az élethez.
Brecz JuditEzt a 9 dolgot csináld a hűtőddel - hogy imádj...
A hűtő nem kevés bizonyossággal állíthatjuk, hogy legtöbbünknél a konyha szíve - imádunk belenyúlni. Na de miért ne lehetne kívülről is szebb?
Brecz Judit