6 diétás tipp lábadozóknak

Láz, fájdalom, rosszkedv, fáradtság, hidegrázás. Ha nem úsztad meg az influenzát, akkor tudod, miről beszélek. Gyorsabb lehet a felépülésed, ha követed az alábbi diétás tanácsokat.

A beteg emberre étvágytalanság jellemző, még az is előfordul, hogy örülünk az így leolvadt kilóknak, bár személy szerint tudok ennél hatékonyabb és kevésbé megterhelő fogyókúrás módszereket is. A betegség során szervezetünk a tartalékokhoz fordul, hiszen a kórokozók elleni küzdelem nagyon sok energiát igényel (gondoljunk akár csak a lázhoz szükséges hő termelésére). Ha már túl vagyunk a nehezén, próbálkozzunk az alábbiakkal energiaszintünk mielőbbi visszanyeréséhez.

Az influenza megelőzhető! >>

Együnk gyakran keveset, napi 4-5-ször, de akár hatszor is. Fontos, hogy 1-1 étkezéssel ne terheljük túl a fáradt szervezetet.

A szervezet regenerálódásához is energiára van szükség, ennek legjobb forrásai lehetnek a szénhidrátok, ezek közül is inkább az összetettek, mint gabonafélék, -pelyhek, kenyerek, tésztafélék, burgonya, zöldségek, hüvelyesek. Egyszerre ne együnk sokat, de minden étkezésnél fogyasszunk belőlük.

Fehérjepótlásra is szükség lehet, együnk húst, halat, válasszuk az emésztőrendszert kevésbé megterhelő, zsírszegény húsfajtákat, mint a csirke-, a pulykamell, a sertéscomb, a karaj, a marhalapocka, a borjú vagy a vadhús.

Általánosságban is igaz, hogy ebben az időszakban kerüljük a nehéz, zsíros, magyaros ételeket, csipegessünk inkább a könnyedebb mediterrán konyha kínálatából.

Mediterrán tippek az egészségért >>

Elmaradhatatlanok természetesen a vitaminok és ásványi anyagok, amelyeket elsősorban friss gyümölcsökből, zöldségekből nyerhetünk. Együnk napi 50-70 dkg gyümölcsöt, zöldséget, amelyeket fogyasztás előtt természetesen alaposan megtisztítunk.

Fontos a megfelelő folyadékbevitel is, igyunk sok vizet, 100%-os gyümölcsleveket, gyümölcsturmixokat, teát.

Turbózd fel magad csodaturmixokkal! >>

A rovat korábbi cikkeit itt találod >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...