Porszívózás
A lakásban kavargó porcicák kétszeresen is problémát jelenthetnek. Egyszer akkor, ha mondjuk porallergiád van, mert már csak a puszta létükkel is ingerelhetik a nyálkahártyádat és persze a szépérzékedet, aztán pedig akkor, ha begyűjtötted őket a porszívóval. Furcsán hangzik igaz? Hiszen mi baj lehet a porszívóval?
Ha régebbi típust használsz, akkor sajnos valószínű, hogy az összegyűjtött por egy része a gép ventilátorán keresztül – profi szűrők hiányában - újra a levegőbe jut, ami nem teszi hatékonnyá a munkavégzést. Azért, hogy ezt elkerüld, érdemes egy korszerűbb porszívót beszerezned jó minőségű beépített szűrőkkel és stramm porzsákkal, hogy a lehető legkevesebb por kerüljön vissza a levegőbe. Ha van porra érzékeny vagy a asztmás a családban, hamar saját bőrén fogja tapasztalni a változást az új porszívó beszerzése után.
Portörlés
Mindenkinek mások a módszerei, mi a felülről lefelé haladó pörtörlés támogatjuk leginkább. A tollseprűkkel és más portalanító pálcákkal csak felkavarod a port, ezek helyett használj egy sima nedves ruhát, és a belekerült port pedig vízsugárral tisztítsd ki.
Illatok
Az otthonunk illata fontos kérdés, hiszen ezt érezzük meg először, mikor egy fárasztó nap után belépünk az ajtón, ez határoz meg minket mások számára, ha látogatóba jönnek hozzánk és ez lesz az, amire nyaralás, vagy hosszabb távollét közben emlékezhetünk, vagy máshol megérezve a saját fészkünket juttatja eszünkbe. A bolti illatosítók sok vegyszert és kemikáliát tartalmaz. Érdemes ezeket helyett bioboltokban kapható, természetes illóolajokat használni, például párologtatással. A mi kedvenceink a levendula, az eukaliptusz és a narancs, de rengeteg más közül is lehet választani.
Penész
A penész az összes háztartásban előforduló veszélyforrás közül a legrafináltabb. A porral ellentétben ezek élő mikroorganizmusok, amik a szervezetbe jutva továbbfejlődhetnek és nagy károkat okozhatnak. Éppen ezért fontos, hogy azonnal cselekedj, ha akár csak egy egészen kis penészfoltot is felfedezel valahol. A vizes helyiségek különösen veszélyeztetettek.
Láttál már feketés foltokat a kád vagy zuhanyzó körül? Akkor jó eséllyel penésszel van dolgod. Ha a tisztítószerek nem elegendőek, akkor cseréld le a szigetelést: a penésszel fertőzött részeket vágd ki egy sniccerrel, és tölts meg a réseket új tömítőanyaggal. Párszáz forint és kis türelem, amíg megköt az anyag, de megéri az egészséged védelme.
Mosogatás
Hiszed vagy sem, de a mosogatószivacs az egyik legnagyobb bacitanya lehet a lakásban, ha nem cseréld elég gyakran. Az állandó nedvesség és a különféle szennyeződések nagyszerű táptalajt nyújtanak a felülfertőződéseknek. Használat után mindig alaposan öblítsd ki a szivacsodat, és szárítsd ki! Amint egy kis szagot érzel, azonnal cseréld le! További mosogatószivaccsal kapcsolatos tanácsainkról itt olvashatsz.
Ezeket olvastad már?
4 gyakori hiba, ami miatt tönkre mehet a mosogatógéped
Ahhoz, hogy sokáig zavartalanul működjön a mosogatógéped, be kell tartanod néhány alapszabályt.
Nosalty7+1 házi készítésű tisztítószer - ezekkel rengeteg pénzt takaríthatsz meg!
Rengeteg pénzt takaríthatsz meg, ha a bolti tisztítószerek helyett saját készítésű, filléres praktikákkal előállítható szereket használsz. Bemutatjuk a bevált kedvenceinket.
NosaltyMire jó az almás láda az otthonodban? 6 nagyszerű ötlet,...
Az almás ládák egyszerűen beszerezhető és olcsó lakásdekorációs eszközök, amiket szabadon alakíthatunk attól függően, hogy mit szeretnénk bennük tárolni és mennyi helyünk van.
Nosalty10 dolog, amiről nyáron se feledkezz meg, ha takarítasz
Itt a nyár, csomót vagyunk a szabadban, de azért ne feledkezzünk meg a lakás és a ház tisztán tartásáról sem. Összegyűjtöttünk 10 tennivalót, amikre szánj időt.
Nosalty