5 tuti tipp, hogy megtaláld a tökéletes sportmelltartót

Ha rászántad magad arra, hogy belevágj az edzésbe, akkor itt az ideje, hogy beszerezz egy jó sportmelltartót is magadnak.

Mindegy, hogy zumbázol, futsz, vagy HIIT edzéseket csinálsz, a cicijeidnek szüksége van alátámasztásra. Sportolás közben a mell lendületesen mozog, és ha nincs megfelelő melltartód, akkor ez pokoli fájdalmat okozhat az edzés végére. Mutatjuk, hogy válaszd ki a megfelelő darabot.

Támasz minden irányban

Rengeteg modell létezik, így nyilván nehéz kiigazodni, melyik is a legjobb forma számodra. A megfelelő sportmelltartó minden ponton alátámaszt. Ezt legkönnyebben úgy tudod leellenőrizni, hogy ugrálsz benne egy kicsit. Ha azt érzed, hogy tökéletesen körbeöleli a melled, és nem fáj sehol, akkor megvan a megfelelő támasz. Fontos emellett még, hogy sehol ne vágjon be.

A tökéletes anyag

A jó anyag kiválasztása azért fontos, mert a melltartó az anyagától függően szívja fel és vezeti el a verejtéket. Ezért, ha légáteresztő, azaz úgynevezett technikai anyagból készül, akkor hosszú távon sokkal higiénikusabb és kellemesebb viselet, mint egy sima pamut sportmelltartó.

Figyelj a pántra is!

Hiába néznek ki divatosabban a vékony pántú melltartók, sokkal jobban jársz, ha a vastagabb pántúra szavazol. Ezeknél a típusoknál ugyanis jobban eloszlik a vállon a terhelés, és a pánt nem vágja, dörzsöli majd ki a bőröd. A keresztpánt vagy klasszikus pánt között a mell stabilizálása szempontjából nincs különbség, kinek melyik tetszik jobban, melyik kényelmesebb, szabad a választás!  

Ne szorítsd le!

Fontos, hogy a melltartó ne legyen túl szoros, mert az sem jó, ha leszorítja a melleidet, de ne is legyen túl laza. Ezért érdemes a termék dobozán lévő erősségi skálát elolvasni! Például a D-kosárhoz már csak az extra erős tartást adó melltartó javasolt. Nyilván minél nagyobb a cicid, annál erősebb tartás szükséges, minél kisebb, annál kevesebb.

Inkább ne fehéret

A több színt kipróbáló, rendszeresen sportoló nők a fekete színű modelleket javasolják, mert a legtöbb fehér szövet a verejtékezés és a sűrű mosás miatt rendszerint besárgul. Igaz, ez a csúnya esztétikai látványon kívül más hátrányt nem okoz.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Ezeket olvastad már?

Forrásunk volt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek