Annyi ételt dobunk ki feleslegesen, hogy az már komoly környezetvédelmi és társadalmi probléma, arról nem is beszélve, hogy a pénztárcánknak sem tesz jót, ha feleslegesen vesszük az élelmiszereket. Ezekkel a tippekkel csökkenteni tudod az ételhulladékodat, és gazdaságosabban készítheted el otthon az ételeket.
1. Használd a fagyasztót!
Nemcsak az alapanyagokat, de a kész ételeket is elteheted a fagyasztóba! Ha előre készítesz nagyobb adag főtt ételt, és tudod, hogy nem fog elfogyni, egy-két adagot tegyél egy tárolóba, és fagyaszd le! Néhány hétig elállnak így az ételek, és az is biztos, hogy örülni fogsz neki, ha éppen nincs időd főzőcskézni.
2. Legyél kreatív főzés közben!
Ha nem most kezded a sürgés-forgást a konyhában, akkor jó esély van arra, hogy nagyjából tudod, mit mire lehet cserélni egy receptben anélkül, hogy nagyon megváltozna az íze. Ha például tejföl kellene a rakott krumpliba, de neked görög joghurt van megbontva, egészen nyugodtan használd el előbb azt!
3. Gondolkodj előre!
Amikor főzöl, gondolj bele abba is, hogy a megkezdett zöldségek, gyümölcsök vagy más hozzávalók hogyan hasznosulhatnak egy másik, egyszerűbb ételként elkészítve. Ne várd meg, amíg a megvásárolt, de fel nem használt krumpli összeaszódik, inkább tervezz vele előre, és használd fel egyszerre az összeset. Ha például valamihez köretként használod, és nincs szükséged egy részére, csinálj belőle krémlevest - így biztosan nem fog rád rohadni.
4. Egyébként is: csinálj levest!
A legtöbb felhasználatlan zöldségből nagyon jó levest tudsz készíteni. Ráadásul nem is nagyon kell hozzá más, maximum egy kis ételízesítő, só és bors - nincs szükség arra, hogy előre készülj, bármilyen felesleges hozzávalóból össze tudod dobni.
5. Csinálj belőle reggelit!
A reggeli ételekhez, főleg omlettekhez, rengeteg mindent fel tudsz használni, ami előző napról megmaradt. Mielőtt bármit kidobnál, gondold át, hogy nem lehet-e belőle bármilyen más ételt kreálni, ha pedig igen, addig még ne landoljon a kukában. Egy-két napig el tudod tárolni, utána pedig felhasználhatod, így nem dobsz ki teljesen jó ételt feleslegesen.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Ezeket olvastad már?
50 ezer forintot dobhatnak a szemétbe évente a családok anélkül,...
Egy átlagos magyar fogyasztó évente 33 kilogramm élelmiszert dob ki csak azért, mert a nem megfelelő tárolás miatt megromlott, vagy csak mert feleslegesen vásárolta meg.
NosaltyTudtad, hogy a rágózásnak is lehet kellemetlen mellékhatása?
Ha túl sokat rágózol, a ráncaid mélyebbek lesznek – legalább is ezt mondja két sztárfogorvos.
Stuth-Nagy NikiFogfehérítő fogkrémek - vajon tényleg működnek? A fogszakorvos véleménye
Fehérebb fogakat szeretnél, de félsz a mellékhatásoktól? A fogorvos elmondja, mire figyelj!
Rózsakert Medical Center12 cukormentes édes pite hűvös őszi estékre
Gyújtsd be a sütőt és kényeztesd magad egy finom őszi pitével - lelkiismeret-furdalás nélkül!
Nosalty