5 szuper tipp, hogyan ehetsz olcsó(bba)n vegánként

Gyakori tévhit, hogy a vegán kaják drágák. A valóság viszont az, hogy a vegán diéta pont annyira drága, mint bármelyik másik - amennyire mi szeretnénk.  

Nem állítom persze, hogy a kifejezetten VEGÁN-nak kikiáltott, remekül designolt termékek, növényi sajtok, virslik vagy vegán édességek nem túlárazottak, viszont ha belegondolunk, a tényleg jó minőségű húsok, sajtok, és desszertek sem olcsóak.

Sült zöldségek dióval - használj bátran olajos magokat!

Szerencsére tök finomakat ehetünk egészségesen vegánként is. Gondolj csak a legolcsóbb és legalapabb élelmiszerekre, mind vegán: babfélék, fagyasztott zöldségek, tészta, rizs, krumpli, hagyma, alma, olaj, stb. Ha ezeket választod fő kalóriaforrásként, garantálhatom, hogy kevesebbet fogsz költeni, mint bármikor előtte.

Paprikás krumpli - kolbász nélkül is működik, tetejére meg mehet vegán tejföl, ami egyre több helyen kapható

Itt az én 5 szuper tippem, hogyan ehetsz pénztárcabarátan vegánként:

1. Töltsd fel magad jó szénhidrátokkal!

Teljes kiőrlésű vagy durumtészta, magos-rostos, szintén teljes kiőrlésű kenyérfélék, barnarizs, köles, zabpehely, hajdina, bulgur és társaik. Van olyan, aki nem szereti a jó szénhidrátokat?

2. Válassz okosan zöldségeket és gyümölcsöket!

A szezonális és helyi zöldségek verhetetlenek mind árban, mind vitamintartalomban. Ugyanez a helyzet a fagyasztott árukkal.

Zöldségcurry - mindig szezonálisból főzz, az olcsóbb!

3. Magokat a diófélék helyett!

A legtöbben imádjuk a diót, kesudiót, és pisztáciát, ezek viszont elég drága finomságok. Használj napraforgó-, tök-, vagy szezámmagot inkább, ezek általában sokkal olcsóbbak, viszont ugyanannyira egészségesek. Próbáld ki legközelebb a menő amerikai kesus receptet napraforgómaggal, meglepően jó lesz!

4. A babfélék a legjobb barátaid!

Nem túlzás, tényleg nem találsz a világon jobb barátot, mint a bab- és lencsefélék. Finomak, egészségesek, tele vannak fehérjével, és nagyon olcsóak. Szinte bármilyen étel tetejére szórhatsz egy adag lencsét vagy babot, plusz remekül használhatóak sűrűsítőként szinte bármibe (igen, még édes ételekbe is).

A lencsefőzeléket egyáltalán nem muszáj tejtermékkel felhúzni

5. Szárazat a friss helyett!

Nem állítom, a friss fűszerek, főleg a friss zöldfűszerek egészen mások, mint a szárítottak. Viszont a legtöbb receptben nyugodtan használj szárított fűszereket, a különbség nem nagy, viszont tény, hogy így olcsóbban kijössz.

Olcsón vegánosíthatjuk még a különféle főzelékeket, ha önmagukkal vagy krumplival sűrítjük őket, de készíthetünk egy jó káposztás/paradicsomos/mákos/zöldséges tésztát vagy bármilyen levest sok zöldséggel, levesbetéttel, sőt, krémlevest is, szintén a főzelékekhez hasonló módon.

Ezt láttad?

7 vegán étterem Budapesten, ahol a húsevők is elégedettek lesznek

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...