Mindig várakozással teli egy új termék első kipróbálása és kóstolása. Most sem volt ez másképpen. A Civita termékcsalád 5 hidegen sajtolt kukoricás salátaolaját tettük próbára.
Ha kapunk egy üveg ízesített olajat ajándékba, általában nem tudjuk, mihez használjuk, ezért csak feltesszük a polcra a tetszetős üveget, mert ott jól mutat, vagy a szószok, ecetek mellé a szekrénybe, hogy biztosan kéznél legyen. Aztán talán egy év múlva eszünkbe jut, jé, nekünk ilyenünk is van, de ahogy felmerül a gondolat, úgy el is felejtődik, és csak tároljuk-tároljuk, míg végül az enyészeté lesz. A másik gyakori bánásmód, amikor locsoljuk össze-vissza, mindenbe, mindenhez. Ilyenkor nem éppen a legmegfelelőbben alkalmazzuk: például főzünk vele, holott a salátaolaj nem erre való. A hidegen préselt salátaolajat ugyanis a salátára kell csorgatni vagy öntetbe keverni, de húsok pácolásához, sütéséhez is használhatjuk. Most kitaláltunk pár, a kapott olajak által ihletett salátát, ezekhez bátran használhatjátok az ízesített salátaolajakat. Nézzétek meg és készítsétek el őket, van köztük sült zöldséges, csirkés, halas, bulguros és tésztás, így mindenki megtalálja a kedvére valót!
Kukoricaolaj / natúr
Kukoricás kísérő saláta: ezt az ízbomba salátát bármilyen sült hús, kolbász vagy virsli mellé, de akár szendvicshez is tálalhatjuk. Felturbózhatunk vele tortillát és sima zöldsalátát. Hozzávalók az olajon kívül: kukorica, lilahagyma, zöldsaláta, chili, citromlé, méz, mustár, petrezselyem.
Kukorica salátaolaj / grillzöldség
Grillezett zöldségsaláta ricottával és mentával: ennél üdítőbb nyári ebédet ki sem lehet találni, minden jó benne van, érdemes kipróbálni!Hozzávalók az olajon kívül: cukkini, menta, salátalevél, ricotta, chili, fenyőmag, só, bors.
Tudtad?
A Civita a kukorica feldolgozása során semmilyen oldószert vagy adalékanyagot nem használ, így termékei garantáltan vegyszermentesek. Salátaolajainak magas az E-vitamin-tartalma, mely hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez. Szterintartalma is magas: 1000 mg/100 g. A növényi szterinek pedig hozzájárulnak a vér normál koleszterinszintjének fenntartásához. Ezen kívül jótékony bétakarotin-tartalmát kell még megemlíteni.
Kukorica salátaolaj / fokhagymás
Nyári zöldbabos bulgursaláta: teljes értékű ebéd vagy vacsora, a citromtól kapja a frissességét, a hagymáktól az erejét, a zöldektől a sok vitamint és ásványi anyagot.Hozzávalók az olajon kívül: bulgur, zöldbbab, fokhagyma, póréhagyma, spenót, vaj, citromlé, menta, petrezselyem, snidling.
Kukorica salátaolaj / citrom és kakukkfű
Színes, sült csirkés saláta:a csirkét érdemes jól lepirítani hozzá, a répát vékonyan zöldséghámozóval szeleteljük, hogy az olaj jól átjárja.Hozzávalók az olajon kívül: csirkemell, sárgarépa, lilahagyma, salátalevelek, citromlé és citromhéj, só, bors.
Kukorica salátaolaj / kapros-citromos
Lazacos-uborkás tésztasaláta: a legüdítőbb joghurtos saláta, amit az elmúlt időszakban kóstoltunk. A citromlé lazítja, és friss, üde ízt ad neki. Sót nem is kíván, a füstölt lazac és a bors közösen fűszerezik.Hozzávalók az olajon kívül: fusilli, lazac, uborka, joghurt, kapor, citromlé, frissen őrölt bors.
Plusz információ: a Civita gyárt tésztákat is, többek között a salátában látható fusillit is forgalmazzák. Lehet, hogy legközelebb a tésztaféléket is megkóstoljuk!
Nekünk a grill zöldséges és a kakukkfüves-citromos salátaolaj ízlett a legjobban, mert mindkettőben eszméletlen finoman éreztük a kakukkfű áldásos ízét. A kapor és a citrom kevésbé hangsúlyos ízesítések az adott termékekben, de a sima, natúr kukoricaolaj, ami mindennek az alapja, nagyon karakteres, aromás, és valószínűleg nem ad lehetőséget az érvényesülésre bárkinek maga mellett az üvegben. A fokhagyma sem fedi el teljesen a kukorica ízét, ami nálunk egy plusz pont. Aki nagyon fokhagymásan szereti, aprítson mellé egy gerezdet frissen. A fokhagymás ízesítésű olaj sima használata után nem marad senki elviselhetetlenül „illatos“!