1. Megmossuk a baromfihúst
Mostantól felejtsd el a csirkehús mosását! – tanácsolja a brit népegészségügyi szervezet. A csirkehúson ugyanis lehet szalmonella baktérium, amely a hús megmosásával rákerülhet a mosogatóra vagy a csapra. Épp ezért különösen óvatosnak kell lenni a keresztszennyeződéssel, ha nyers csirkével dolgozunk. Magas hőfokú sütésnél viszont a baktériumok azonnal megsemmisülnek. Miután elkezdtük sütni vagy főzni a csirkét, mossuk meg alaposan a kezünket, az eszközöket pedig, amikkel dolgoztunk, mosószeres forró vízben mossuk el, és soha ne használjuk ugyanazt a vágódeszkát más ételekhez.
2. Nem tesszük azonnal a hűtőbe, amit felvágtunk
Ha felvágunk bármilyen zöldséget vagy gyümölcsöt, az rögtön felgyorsítja a romlási folyamatot. Épp ezért, ha például felvágunk egy ananászt, akkor azt rögtön tegyük a hűtőbe, ezzel lassítva a romlási folyamatot. És mindig tegyük vissza, ha elővettük, sose hagyjuk elöl a vágott zöldségeket és gyümölcsöket!
3. Nem helyesen fagyasztjuk ételeinket
Amennyiben ételeket fagyasztunk, azokat mindig alaposan és duplán csomagoljuk be annak érdekében, hogy a jégkristályok ne rontsák az étel ízét és textúráját. Ha edényben fagyasztunk le ételt, hagyjunk neki kicsivel több helyet az edényben. Mindemellett győződjünk meg róla, hogy a mélyhűtő mindig megfelelően fagyaszt-e.
4. Nem használunk húshőmérőt
Egy jó szakács ránézésre, ízre, illatra meg tudja mondani, hogy kész van-e a hús, de érdemes ellenőrizni a húsok belső hőmérsékletét is, külön odafigyelve arra, hogy a hőmérőt minden alkalom után alaposan elmossuk.
5. Órákig kint hagyjuk az ételt
Ha legközelebb fogadást rendezünk, és szendvicstálakkal várjuk a vendégeket, ügyeljünk arra, hogy semmit ne hagyjunk kint 2 óránál tovább. Inkább tegyünk ki kisebb adagokat, és fokozatosan pótoljuk az ételeket a hűtőből, ha szükséges.
(via Good Housekeeping)